Як зміняться зарплати суддів із 1 квітня 2025

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
головний редактор порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Законопроєкт № 8222 впроваджує єдині підходи в оплаті праці держслужбовців. Зміни в оплаті праці стосуються і апаратів судів, тож дивімося, чи зміняться зарплати суддів

Як зміняться зарплати суддів із 1 квітня 2025 Оплата праці держслужбовців — 2025

Вчора ми розповідали, що ВРУ ухвалила законопроєкт № 8222 у 2-му читанні. Ним планують реформувати оплату праці держслужбовців.

Вищезгаданий документ змінить і оплату праці апаратів судів. Про це повідомили на сайті ДСА.

«Попри всі виклики, завдяки наполегливій і послідовній роботі представників Комітету Верховної Ради з питань правової політики, а також активній роботі Державної судової адміністрації України, вдалося включити до законопроєкту важливі положення, що відкривають шлях до підвищення посадових окладів працівників апаратів судів», – зазначив голова Комітету ВРУ з питань правової політики Денис Маслов.

Упродовж воєнного стану та протягом 6 місяців з дня його припинення, Кабмін може встановлювати для держслужбовців в апаратах (секретаріатах) судів, інших органах та установах системи правосуддя додаткові коефіцієнти до посадових окладів, зокрема за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету України.

Щоб підвищити посадові оклади працівників апаратів, всім судам України піднімуть рівень їх юрисдикції.

Суди, органи та установи системи правосуддя, юрисдикція яких поширюється на територію АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, віднесуть до державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, а районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди – до державних органів обласного рівня.

Як зазначає Денис Маслов, описані зміни наберуть чинності з 1 квітня 2025 року.

Прийняти цей Закон важливо, щоб реалізувати програму Ukraine Facility – фінансової підтримки України від Європейського Союзу. Із загальним обсягом фінансування 50 млрд євро, підтримка розрахована на період 2024–2027 років.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього або відстороненого працівника

Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
117187

Виплата авансу 2025: терміни, податки

Розглянемо, в які терміни та як відбувається нарахування авансу в бюджетних установах, який ще можна назвати зарплатою за першу половину місяця. У статті приклади, алгоритми, зразки – беріть у роботу.
171015

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників
295192

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
110425

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
15032

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді