Як зміняться зарплати суддів із 1 квітня 2025

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
головний редактор порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Законопроєкт № 8222 впроваджує єдині підходи в оплаті праці держслужбовців. Зміни в оплаті праці стосуються і апаратів судів, тож дивімося, чи зміняться зарплати суддів

Як зміняться зарплати суддів із 1 квітня 2025 Оплата праці держслужбовців — 2025

Вчора ми розповідали, що ВРУ ухвалила законопроєкт № 8222 у 2-му читанні. Ним планують реформувати оплату праці держслужбовців.

Вищезгаданий документ змінить і оплату праці апаратів судів. Про це повідомили на сайті ДСА.

«Попри всі виклики, завдяки наполегливій і послідовній роботі представників Комітету Верховної Ради з питань правової політики, а також активній роботі Державної судової адміністрації України, вдалося включити до законопроєкту важливі положення, що відкривають шлях до підвищення посадових окладів працівників апаратів судів», – зазначив голова Комітету ВРУ з питань правової політики Денис Маслов.

Упродовж воєнного стану та протягом 6 місяців з дня його припинення, Кабмін може встановлювати для держслужбовців в апаратах (секретаріатах) судів, інших органах та установах системи правосуддя додаткові коефіцієнти до посадових окладів, зокрема за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету України.

Щоб підвищити посадові оклади працівників апаратів, всім судам України піднімуть рівень їх юрисдикції.

Суди, органи та установи системи правосуддя, юрисдикція яких поширюється на територію АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, віднесуть до державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, а районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди – до державних органів обласного рівня.

Як зазначає Денис Маслов, описані зміни наберуть чинності з 1 квітня 2025 року.

Прийняти цей Закон важливо, щоб реалізувати програму Ukraine Facility – фінансової підтримки України від Європейського Союзу. Із загальним обсягом фінансування 50 млрд євро, підтримка розрахована на період 2024–2027 років.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
65792

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78879

Індексація зарплати 2025: приклади

Індексація зарплати у 2025 році – швидко і правильно. Скористайтеся прикладами та поясненнями від експерта у статті, щоб знати, коли буде індексація зарплати в 2025 році та впоратися без помилок.
129333

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395201

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді