Підстава для застосування ставки ЄСВ 8,41% – пропозиції від Мінфіну

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін оприлюднив проєкт змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У цій Інструкції Мінфін нарешті пропонує врегулювати питання щодо документа-підстави для застосування роботодавцем ставки ЄСВ 8,41%.

Довідка МСЕК діяла до 01.01.2025: яку ставку ЄСВ застосовувати

Так, підтвердженням встановлення працівнику інвалідності є:

ЄСВ за ставкою 8,41% роботодавець нараховуватиме із дати отримання від працівника документів щодо встановлення інвалідності. А застосовуватиме цю ставку ЄСВ протягом строку, встановленого Постановою № 1338.

Зауваження та пропозиції стосовно змісту проєкту Мінфін прийматиме до 12.04.2025 на електронні скриньки: [email protected], [email protected]. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10194

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19758

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
113542

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
434444

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді