Затвердили новий перелік ТОТ та територій, де ведуться бойові дії

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Мінрозвитку наказом №376 від 28 лютого 2025 року затвердило оновлений перелік територій, де ведуться або велися бойові дії, а також тимчасово окупованих рф

Затвердили новий перелік ТОТ та територій, де ведуться бойові дії

📈 Чи індексувати зарплату в травні та червні 2025

Мінрозвитку зазначає, документ містить перелік територій, які класифікуються за рівнем безпекової ситуації та станом контролю з боку української влади.

Відповідно до оновленого переліку, території поділяються на кілька категорій:

  1. Зони можливих бойових дій – регіони, де зберігається загроза бойових зіткнень.
  2. Зони активних бойових дій – території, де тривають інтенсивні бойові дії або вони відбувалися нещодавно.
  3. Зони активних бойових дій із функціонуванням державних електронних ресурсів – райони, де бойові дії не припинили роботу ключових електронних систем держави.
  4. Тимчасово окуповані території – регіони, що перебувають під контролем окупаційних військ.

Мінрозвитку наголошує, оновлений перелік має важливе значення для:

  • визначення статусу громадян, які постраждали від бойових дій;
  • регулювання соціальних виплат;
  • надання державної допомоги;
  • організації гуманітарної підтримки;
  • подальшого відновлення інфраструктури.

Відповідно до цього переліку ухвалюватимуться рішення щодо:

  • безпеки цивільного населення, евакуації; а також
  • доступу до адміністративних послуг.

Наказ набирає чинності з моменту його офіційного опублікування. Водночас втрачає чинність попередній наказ Мінреінтеграції № 309 від 22 грудня 2022 року, який регулював питання класифікації територій за аналогічним принципом. 

Оновлення переліку дозволить оперативно враховувати зміни у безпековій ситуації та забезпечити громадянам України доступ до необхідної підтримки.

Джерело: офіційний сайт Мінрозвитку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58860

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128547

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
100

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
7993

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86426

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді