Після округлення не співпадають показники: як заповнити Розрахунок та Додаток 1

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Яку суму єдиного внеску необхідно зазначати в рядку 3 розд. І Розрахунку, якщо за рахунок округлень розраховані показники не відповідають підсумковим значенням Додатка Д1 до Розрахунку – роз'яснення

Після округлення не співпадають показники: як заповнити Розрахунок та Додаток 1

Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 затверджені:

  • Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок); та
  • Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).

Обчислення єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) здійснюється роботодавцями на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок (ч. 2 ст. 9 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі – Закон № 2464)).

Згідно з п. 3 розд. ІІ Порядку Розрахунок подається в один із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України:
  • на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;
  • надсилається поштою з повідомленням та описом про вкладення, за умови, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п’яти;
  • на паперовому носії, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п’яти.

Грошові суми в додатках Розрахунку заповнюються в гривнях з копійками. При цьому, зазначені суми округлюються до двох десяткових знаків за загальновстановленими правилами.

Базою нарахування єдиного внеску, зокрема, для роботодавців є суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР (ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі – Додаток Д1) до Розрахунку призначений для щомісячного формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) (п. 1 розд. ІV Порядку).

Рядок 3 «Нараховано єдиного внеску» розд. І Розрахунку – це сума граф 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3,5, 3,6, що дорівнює сумі відповідних показників графи 20 Додатка Д1 до Розрахунку за звітний період (п. 2 розд. ІІІ Порядку).

Показники рядка 3 розд. І Розрахунку формуються в «автоматичному режимі» за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення шляхом експорту підсумкових значень з Додатка Д1 до Розрахунку.

При цьому, суми єдиного внеску, які необхідно перераховувати працедавцю, повинні відповідати сумам, які відображені у рядку 7 розд. І Розрахунку.

Джерело: ЗІР Категорія 201.06.01

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12449

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
105602

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
410695

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6605

Податковий розрахунок 2025: зразок заповнення та бланк

Податковий розрахунок містить дані про ЄСВ, ПДФО та військовий збір. У 2025 році форма Податкового розрахунку зазнала змін, оскільки звітувати тепер доведеться щомісяця. Розгляньмо місячний Податкового розрахунку 2025 та приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
197218

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді