Перерозподіл та повернення гуманітарної допомоги за новим порядком

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Уряд унормував процедуру перерозподілу гуманітарної допомоги та повернення її донору.

Перерозподіл та повернення гуманітарної допомоги за новим порядком ⚠️Як індексувати зарплату: алгоритм

Постановою КМУ від 21.03.2025 № 321 затвердили нові:

  • Порядок надання погодження на перерозподіл гуманітарної допомоги між набувачами гуманітарної допомоги – юридичними особами;
  • Порядок повернення донору товарів (предметів) гуманітарної допомоги у разі неможливості їх використання за цільовим призначенням.

Перший порядок визначає механізм надання отримувачем гуманітарної допомоги погодження на перерозподіл гуманітарної допомоги між набувачами гуманітарної допомоги – юридичними особами. У ньому визначено які документи для цього має надати отримувач гуманітарної допомоги.

У другому порядку визначено процедуру повернення донору товарів (предметів), визнаних гуманітарною допомогою та ввезених на митну територію України, якщо їх неможливо використати за цільовим призначенням. Їх можна повернути в митному режимі експорту шляхом подання митної декларації за формою єдиного адміністративного документа.

Під час заповнення цієї митної декларації у графі 44 «Додаткова інформація/оформлені документи/сертифікати та авторизації» потрібно зазначити:

  • унікальний код гуманітарної допомоги, присвоєний при декларуванні товарів, що визнавалися гуманітарною допомогою під час ввезення їх на митну територію України;
  • реквізити декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, інвентаризаційного опису гуманітарної допомоги; документів (рахунок-фактура, накладна, специфікація, інвойс, пакувальний лист), листа від донора про згоду на повернення товарів (предметів) гуманітарної допомоги за рахунок його коштів та документів, визначених статтею 335 Митного кодексу України.

Окрім цього, постановою КМУ від 21.03.2025 № 321 внесли зміни до інших НПА щодо гуманітарної допомоги. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців 2025: кому і як подавати

Хто подає звіт про кількісний та якісний склад державних службовців, у якому форматі, які показники включити та на які дані спиратися? У статті розберемо всі нюанси заповнення звіту та дамо підказки по заповненню.
11

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10466

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
65434

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42810

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді