Порядок нарахування податкової знижки за навчання

Алгоритм розрахунку податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку на суму витрат, понесених за навчання за наслідками звітного податкового року має декілька кроків.

Допомогатор

Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати

Щоб зменшити оподатковуваний дохід на суму коштів, які витратили на навчання, за наслідками звітного року визначте:

1) базу оподаткування. Для цього відніміть від річної суми нарахованої зарплати суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а також суму податкової соціальної пільги (за наявності);

2) на підставі підтвердних документів суму витрат, які закон дозволяє платникові податків — резиденту включити до податкової знижки;

3) суму ПДФО, на яку зменшуєте податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку. Для цього від суми ПДФО, що сплатили із зарплати за рік, відніміть суму ПДФО, що визначили як добуток бази оподаткування, що зменшили на суму витрат на навчання, та ставки податку.

Що робити, якщо платник у звітному році отримав доходи у вигляді зарплати, які оподатковували за різними ставками податку? У цьому разі, щоб обчислити суму ПДФО, на яку слід зменшити податкові зобов’язання, визначте:

1) відсотки часток доходу у вигляді зарплати, які оподаткували за різними ставками податку, в загальній сумі річного загального оподатковуваного доходу;

2) розрахункову базу оподаткування за рік. Для цього від суми нарахованої зарплати відніміть суму витрат на навчання;

3) розрахункову суму ПДФО окремо за кожною ставкою. Для цього перемножте:

  • розрахункову базу оподаткування за рік;
  • ставку податку;
  • частку доходу у відсотках;

4) суму ПДФО, на яку слід зменшити податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку. Для цього обчисліть різницю між:

  • сумою ПДФО, яку утримали у звітному році з оподатковуваного доходу, що нарахували у вигляді зарплати,

та

  • розрахунковою сумою податку за кожною ставкою.

Суму знижки отримаєте на банківський рахунок упродовж 60 календарних днів після того, як подали податкову декларацію про майновий стан і доходи.

За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрахування із заробітної плати 2024

У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
8223

ПСП 2024: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2024 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2024, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатку 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
30015

Класифікатор професій для звіту ЄСВ – Додатку Д5 Податкового розрахунку

На допомогу бухгалтеру поради, як користуватися класифікатором професій при заповненні Додатка Д5 Податкового розрахунку. Дивись приклад оформлення штатного розпису, що містить графи, які корисні для заповнення цього додатку.
18723

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
85208

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді