Податкова знижка за благодійність: які суми враховувати

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
ДПС роз’яснила як отримати податкову знижку за витратами на благодійність

Податкова знижка за благодійність: які суми враховувати

Списуємо майно в бюджетній установі

Громадяни мають можливість скористатися податковою знижкою, якщо вони протягом року здійснювали витрати на благодійність.

Умови для отримання податкової знижки:

1. Кошти або майно були передані тільки неприбутковим організаціям, які:

  • зареєстровані в Україні;
  • внесені до Реєстру неприбуткових організацій на дату передачі коштів або майна.

2. Знижка надається на суму витрат, які не перевищують 4 % загального оподатковуваного доходу платника податків за звітний рік.

3. Документи, які підтверджують витрати:

  • квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
  • копії договорів (за наявності).

Документи мають містити інформацію про благодійника та отримувача внеску.

Копії підтверджуючих документів подають разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи фізичної особи. По 31 грудня 2025 року можна подавати документи на отримання податкової знижки за витратами, понесеними у 2024 році.

Оригінали документів не подають, але платнику потрібно їх зберігати протягом строку давності. На вимогу органу ДПС, платники мають надати документи, які підтверджують доходи або витрати для податкової знижки.

Зверніть увагу, якщо переказ зроблено на особисті рахунки волонтерів — така сума не враховується у податковій знижці. Внески на спеціальні рахунки, наприклад, Національного банку України або UNITED24, не дають права на знижку, оскільки ці юридичні особи не є неприбутковими організаціями.

ДПС рекомендує перевіряти відображення юридичних осіб у відповідних реєстрах під час підрахунку витрат, які можна віднести до податкової знижки.

За інформацією ДПС

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
36529

ПСП 2025: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
88516

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
108667

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді