Підрядник завищив вартість робіт: дії керівника після зустрічної звірки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ
Зустрічна звірка показала, що підрядник завищив ціну робіт? Не поспішайте погоджуватись із висновками ревізії. У відео пояснюємо, як діяти законно та без ризиків для установи

Часто ревізори за результатами зустрічної звірки встановлюють, що підрядники завищили вартість робіт. В акті ревізії контролери зазначають, що установа незаконно використала бюджетні кошти. Чи це завжди так і що робити в таких ситуаціях — нумо розбиратися.

Підрядник завищив вартість робіт: дії керівника після зустрічної звірки

Як показує практика ревізій, більшість посадових осіб установи погоджуються з висновками ревізорів. Однак є й ті, хто твердо переконаний у своїй правоті, тому підписують акт ревізії із запереченнями та подають позов до суду. Пропоную ознайомитися з рішенням, де суд став на бік установи.

Установа подала позов до суду на Держаудитслужбу, щоб визнати протиправною та скасувати вимогу, отриману після проведеної ревізії. Під час ревізії Держаудитслужба провела зустрічну звірку в підрядника. За умовами договору підрядник зобов’язувався виконати роботи з улаштування автоматичної установки пожежної сигналізації своїми матеріалами, машинами та механізмами.

 Зустрічна перевірка довела, що до акта за формою № КБ-2в підрядник включив матеріали на більшу суму, тоді як за оборотно-сальдовою відомістю за рахунком «Виробничі запаси» цих матеріалів він не обліковував або обліковував у меншій кількості.

За результатами зустрічної звірки ревізори склали довідку, яку директор підрядника підписав без заперечень. Тому ревізори в акті зазначили, що установа безпідставно прийняла та оплатила завищену вартість виконаних робіт.

Суд дослідив матеріали справи й встановив, що підрядник виконав роботи за договором у повному обсязі та в строки, визначені договором. Об’єкт увели в експлуатацію, що підтверджує акт виконаних робіт, і цього не заперечує Держаудитслужба. Суд наголосив, що договір не покладає на установу обов’язку перевіряти, які матеріали підрядник обліковував чи не обліковував у бухгалтерії. Отже, доводи й висновки Держаудитслужби щодо того, що установа порушила законодавство та завдала матеріальної шкоди, є безпідставними (Рішення Окружного адміністративного суду м. Києва у справі № 826/2353/18 від 09.07.2020).

Тож радимо посадовим особам критично та обмірковано сприймати матеріали зустрічних звірок, доводити ревізорам, що роботи чи послуги від підрядника установа отримала в повному обсязі, а за потреби обстоювати свої інтереси в суді.

Ще більше порад і секретів ревізій шукайте в електронному журналі «Головбух Бюджет». Долучайтеся до спільноти однодумців у наших соцмережах, щоб завжди бути в курсі змін.

До зустрічі!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зустрічна звірка під час ревізії: обов’язки бухгалтера, ризики та захист прав

До вашої установи прийшли з ревізією і проводять зустрічну звірку? Пояснюємо, кого і як перевіряють, які документи готувати, як діяти бухгалтеру та керівнику, і як захистити свої права.
6031

Акт ревізії 2025: що робити з висновками ревізорів

Що таке акт ревізії, як його читати та на що звертати увагу, які документи надати ревізорам? Як правильно написати пояснення та як діяти, коли не згодні з висновками ревізорів — далі у статті
33459

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
192301

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
23687

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді