Хто відповідатиме за правильність заповнення «платіжки»?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

За правильність заповнення реквізитів в платіжних документах відповідальність несе не банківська установа, а платник податків.

Аби уникнути помилок та запобігти нарахуванню штрафів під час сплати платежів, необхідно дотримуватися наказу МФУ «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» від 24.07.2015 № 666 (далі — Порядок).

Скачати податкову накладну за новою формою

За цим Порядком у полі № 3 розрахункового документа пдатник податків обов’язково має зазначити свій податковий номер. Тож у разі перерахування платником податку коштів за себе у цьому полі ставиться його особистий податковий номер.

Крім того, у Порядку наведені приклади заповнення поля «Призначення платежу» у різних випадках. Особливу увагу потрібно приділяти правильності визначення коду видів сплати. Перелік кодів видів сплати за податками, зборами та митними платежами наведений у додатку до Порядку.

За інформацією ГУ ДФС у Чернівецькій області

Податкова накладна за новою формою

Хто відповідатиме за правильність заповнення «платіжки»?
Іван ЛЕВАДСЬКИЙексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
З 1 грудня 2018 року установи подаватимуть податкову накладну за новою формою. Мінфін виклав її у новій редакції наказом від 17.09.2018 № 763. Підкажемо, як заповнити податкову накладну за новим порядком.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74465

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395144

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2917

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді