Установа-роботодавець зобов’язана перерахувати зарплату працівника та суми наданої ПСП під час:
- нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
- розрахунку за останній місяць застосування ПСП у разі зміни місця її застосування за рішенням працівника або у разі виникнення підстав для обмеження права на ПСП (пп. 169.2.3 ПК);
- остаточного розрахунку з працівником, який звільняється.
Установа має право перераховувати суми нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках, аби визначити правильність оподаткування (пп. 169.4.3 ПК).
Якщо перерахунок виявив недоплату утриманого податку, то суму такої недоплати установа-роботодавець стягує за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць. У разі недостатності суми такого доходу — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення недоплати (пп. 169.4.4 ПК).
Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих працівнику, установа-роботодавець відображає в податковому розрахунку за формою 1ДФ у тому кварталі, в якому вона провела такий перерахунок.
За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області
Олеся СКРИМОВСЬКА головний редактор тижневика "Головбух: Бюджет", у минулому головний бухгалтер Установи мають право перераховувати ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках. Зазвичай це роблять для самоперевірки. Проте є й обов’язковий перерахунок — річний. Його проводять, коли нараховують зарплату за останній місяць звітного року, тобто в грудні. То як провести перерахунок ПДФО у грудні? Хто і яку податкову соціальну пільгу мав отримувати у 2018 році? Яка відповідальність за порушення законодавства? Будьте в курсі!
Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.