Річний перерахунок ПДФО: як діяти, якщо виявили недоплату

Установа-роботодавець зобов’язана перерахувати зарплату працівника та суми наданої ПСП під час:

  • нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
  • розрахунку за останній місяць застосування ПСП у разі зміни місця її застосування за рішенням працівника або у разі виникнення підстав для обмеження права на ПСП (пп. 169.2.3 ПК);
  • остаточного розрахунку з працівником, який звільняється.

Установа має право перераховувати суми нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках, аби визначити правильність оподаткування (пп. 169.4.3 ПК).

Якщо перерахунок виявив недоплату утриманого податку, то суму такої недоплати установа-роботодавець стягує за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць. У разі недостатності суми такого доходу — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення недоплати (пп. 169.4.4 ПК).

Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих працівнику, установа-роботодавець відображає в податковому розрахунку за формою 1ДФ у тому кварталі, в якому вона провела такий перерахунок.

За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області

ПДФО для бюджетників: перерахувати і не помилитися

Річний перерахунок ПДФО: як діяти, якщо виявили недоплату
Олеся СКРИМОВСЬКА головний редактор тижневика "Головбух: Бюджет", у минулому головний бухгалтер
Установи мають право перераховувати ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках. Зазвичай це роблять для самоперевірки. Проте є й обов’язковий перерахунок — річний. Його проводять, коли нараховують зарплату за останній місяць звітного року, тобто в грудні. То як провести перерахунок ПДФО у грудні? Хто і яку податкову соціальну пільгу мав отримувати у 2018 році? Яка відповідальність за порушення законодавства? Будьте в курсі!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12921

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6685

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111320

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22374

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді