На який розмір ПСП має право одинока матір

Будь-який платник податку має право на зменшення місячної оподатковуваної зарплати на суму ПСП. Ця сума становить 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2018 році — 881 грн; пп. 169.1.1 ПК).

Роботодавець застосовує ПСП до місячної зарплати працівника, якщо її розмір не перевищує місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. У 2018 році розмір зарплати, що дає право на ПСП, становить 2470 грн (1762 грн х 1,4) (пп. 169.4.1 ПК).

Одинока матір (батько), вдова (вдівець) або опікун, піклувальник має право на ПСП у розмірі 150% суми пільги, визначеної за підпунктом 169.1.1 ПК, що у 2018 році становить 1321,50 грн на кожну таку дитину (пп. 169.1.3 «а» ПК). Аби отримати підвищену ПСП, працівник має зазначити про своє право у заяві про застосування ПСП та додати підтвердні документи (пп. 169.3.2 ПК).

Відтак одинока мати має право на зменшення оподатковуваної місячної зарплати на ПСП у розмірі 150% (1321,50 грн), якщо розмір цієї зарплати не перевищує граничний розмір доходу для застосування ПСП — 2470 грн.

За інформацією ГУ ДФС у Полтавській області

ПДФО для бюджетників: перерахувати і не помилитися

На який розмір ПСП має право одинока матір
Олеся СКРИМОВСЬКА головний редактор тижневика "Головбух: Бюджет", у минулому головний бухгалтер
Установи мають право перераховувати ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках. Зазвичай це роблять для самоперевірки. Проте є й обов’язковий перерахунок — річний. Його проводять, коли нараховують зарплату за останній місяць звітного року, тобто в грудні. То як провести перерахунок ПДФО у грудні? Хто і яку податкову соціальну пільгу мав отримувати у 2018 році? Яка відповідальність за порушення законодавства? Будьте в курсі!

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314127

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33974

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10027

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15620

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді