Держпраці надало роз’яснення щодо особливості надання додаткової відпустки учасникам бойових дій та інвалідам війни

Учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік, що зафіксовано у ст. 77-2 КЗпПУ та у ст. 16-2 Закону «Про відпустки».

Допомогатор

Тривалість соціальних відпусток


 Держпраці надало роз’яснення щодо особливості надання додаткової відпустки учасникам бойових дій та інвалідам війниПраво на додаткову відпустку мають як основні працівники, так і сумісники. Оплата відпусток здійснюється за рахунок коштів установ та організацій.

Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій та інвалідів війни визначено у ст. 6 та 7 Закону №3551.

Свій статус працівник повинен підтвердити відповідним посвідченням інваліда війни або учасника бойових дій. Підставою для надання додаткової відпустки для учасників бойових дій чи інвалідам війни є вищезазначений документ із відповідною заявою працівника. Якщо демобілізований працівник отримав посвідчення учасника бойових дій (інваліда війни), то після його надання роботодавцю він матиме право на додаткову відпустку.

Додаткова відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни не може бути перенесена на інший період або продовжена з причин зазначених у ст. 11 Закону України про відпустки, чи поділена на частини.

Додаткову відпустку учасникам бойових дій та інвалідам війни надають за календарний рік, незалежно від відпрацьованого у цьому році часу та понад щорічну основну та додаткову відпустки. Така відпустка має бути використана працівником протягом календарного року.

Відпустку, початок якої припадає на один рік, а закінчення — на наступний, вважають відпусткою за той рік, на який припадає її початок. Відкликання працівника з додаткової відпустки учасникам бойових дій та інвалідам війни також є неможливим.

Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на додаткову відпустку учасникам бойових дій та інвалідам війни в поточному році, то на наступні роки невикористані ним дні такої відпустки не переносяться. Додаткова відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни не компенсується при звільненні.

Таку відпустку не продовжують на святкові та неробочі дні, що припадають на період такої відпустки. Такі дні включають до тривалості додаткової відпустки та оплачують у загальному порядку.

Працівник, який змінює місце роботи в поточному році, матиме право на додаткову відпустку учасникам бойових дій та інвалідам війни за новим місцем роботи за умови, що він не використав її за попереднім місцем роботи. Підтвердженням може бути довідка, видана попереднім роботодавцем.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
423390

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29432

Відпустка педагогам 2025: як розрахувати і надати

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
22080

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2025

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
14466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді