Як отримати інформацію з Реєстру порушників — НАЗК

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Реєстр порушників — електронна база даних, яка містить відомості про осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення

Як отримати інформацію з Реєстру порушників — НАЗК

🕔Неповний робочий час: готові інструкції

Інформація про особу потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр порушників) після притягнення її до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності за корупційне чи пов’язане з корупцією правопорушення (рішення НАЗК від 09.02.2018 № 166).

До НАЗК часто надходять запити щодо отримання довідки або витягу з Реєстру порушників. Ці документи необхідні для того, щоб перевірити людину перед призначенням на посаду з метою підтвердження чи спростування  наявності у неї корупційного минулого та обставин, що перешкоджають її працевлаштуванню. Дані з Реєстру можуть бути використані й при перевірці потенційних контрагентів, зокрема під час здійснення публічних закупівель.

Увага: довідка та витяг з Реєстру порушників містять однакову інформацію, але відрізняються способом отримання та колом осіб, які можуть їх замовити.

Довідку можна сформувати в Реєстрі в онлайн-режимі — щодо себе чи своєї юридичної особи. Для цього необхідно:

  • зайти на сторінку Реєстру;
  • натиснути на кнопку «Довідка»;
  • далі — обрати у випадаючому меню «для фізичної особи» або «юридичної особи». Детальніше — за посиланням

Увага: для отримання особистої довідки фізичної особи потрібно використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) фізичної особи, а для отримання особистої довідки юридичної особи — КЕП юридичної особи або печатку. 

Витяг з Реєстру порушників можна замовити дистанційно й отримати протягом 7 робочих днів. Його може створити кожен стосовно себе або уповноважена нею особа, правоохоронці, які проводять перевірку чи розслідування щодо іншої особи.

Для отримання витягу необхідно надіслати на електронну пошту [email protected] або на адресу: бульвар Миколи Міхновського, 28, м. Київ, 01103, Україна:

  • письмовий запит та  згоду на обробку персональних даних;
  • копію паспорта — якщо запит подає фізична особа на своє ім’я;
  • довіреність на представлення інтересів особи, засвідчену в установленому законодавством порядку, якщо запит подає уповноважена особа. 

Запит на витяг може формуватися для проведення  спеціальних перевірок кандидатів на посади в державні органи чи органи місцевого самоврядування, або від правоохоронців —  у разі проведення кримінального або адміністративного провадження. В той же час НАЗК може відмовити у наданні витягу з Реєстру на підставі п. 6 розд. ІІІ Положення про Реєстр у разі:

  • відсутності у запитувача підстав для отримання інформації;
  • якщо у запиті про видачу витягу відсутні, неповністю, нечітко або нерозбірливо зазначені відомості — особисті дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) тощо.

Важливо: іноземці — іноземні фізичні та юридичні особи також мають можливість  отримання довідки або витягу з Реєстру порушників, дотримуючись зазначених вище інструкцій. Отримати довідку з Реєстру іноземний громадянин може лише за наявності українського кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який можна отримати у одного з офіційних українських надавачів.

Про додаткові функції Реєстру читайте за посиланням.

Джерело: офіційний сайт НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42671

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78737

Безоплатна передача основних засобів в бюджетних установах

У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
149686

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
12865

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17093

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді