Як отримати інформацію з Реєстру порушників — НАЗК

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Реєстр порушників — електронна база даних, яка містить відомості про осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення

Як отримати інформацію з Реєстру порушників — НАЗК

📈 Чи індексувати зарплату в травні та червні 2025

Інформація про особу потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр порушників) після притягнення її до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності за корупційне чи пов’язане з корупцією правопорушення (рішення НАЗК від 09.02.2018 № 166).

До НАЗК часто надходять запити щодо отримання довідки або витягу з Реєстру порушників. Ці документи необхідні для того, щоб перевірити людину перед призначенням на посаду з метою підтвердження чи спростування  наявності у неї корупційного минулого та обставин, що перешкоджають її працевлаштуванню. Дані з Реєстру можуть бути використані й при перевірці потенційних контрагентів, зокрема під час здійснення публічних закупівель.

Увага: довідка та витяг з Реєстру порушників містять однакову інформацію, але відрізняються способом отримання та колом осіб, які можуть їх замовити.

Довідку можна сформувати в Реєстрі в онлайн-режимі — щодо себе чи своєї юридичної особи. Для цього необхідно:

  • зайти на сторінку Реєстру;
  • натиснути на кнопку «Довідка»;
  • далі — обрати у випадаючому меню «для фізичної особи» або «юридичної особи». Детальніше — за посиланням

Увага: для отримання особистої довідки фізичної особи потрібно використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) фізичної особи, а для отримання особистої довідки юридичної особи — КЕП юридичної особи або печатку. 

Витяг з Реєстру порушників можна замовити дистанційно й отримати протягом 7 робочих днів. Його може створити кожен стосовно себе або уповноважена нею особа, правоохоронці, які проводять перевірку чи розслідування щодо іншої особи.

Для отримання витягу необхідно надіслати на електронну пошту [email protected] або на адресу: бульвар Миколи Міхновського, 28, м. Київ, 01103, Україна:

  • письмовий запит та  згоду на обробку персональних даних;
  • копію паспорта — якщо запит подає фізична особа на своє ім’я;
  • довіреність на представлення інтересів особи, засвідчену в установленому законодавством порядку, якщо запит подає уповноважена особа. 

Запит на витяг може формуватися для проведення  спеціальних перевірок кандидатів на посади в державні органи чи органи місцевого самоврядування, або від правоохоронців —  у разі проведення кримінального або адміністративного провадження. В той же час НАЗК може відмовити у наданні витягу з Реєстру на підставі п. 6 розд. ІІІ Положення про Реєстр у разі:

  • відсутності у запитувача підстав для отримання інформації;
  • якщо у запиті про видачу витягу відсутні, неповністю, нечітко або нерозбірливо зазначені відомості — особисті дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) тощо.

Важливо: іноземці — іноземні фізичні та юридичні особи також мають можливість  отримання довідки або витягу з Реєстру порушників, дотримуючись зазначених вище інструкцій. Отримати довідку з Реєстру іноземний громадянин може лише за наявності українського кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який можна отримати у одного з офіційних українських надавачів.

Про додаткові функції Реєстру читайте за посиланням.

Джерело: офіційний сайт НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58847

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128509

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
93

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
7989

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді