Інвалідність продовжили — зберігайте ЄСВ 8,41%: пояснення для роботодавців

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Якщо довідка МСЕК закінчилась у I півріччі 2025року, а інвалідність продовжили, роботодавець може застосовувати на пільгову ставку ЄСВ — 8,41%. Як підтвердити статус і що радить ДПС — у новині

Інвалідність продовжили — зберігайте ЄСВ 8,41%: пояснення для роботодавців

📈 Чи індексувати зарплату в травні та червні 2025

Ситуація

Роботодавець звернувся за консультацією стосовно можливості нарахування ЄСВ за пільговою ставкою 8,41% у разі, коли термін дії довідки МСЕК у працівника з інвалідністю спливає у період з 01.01.2025 до 30.06.2025 (інвалідність такій особі вважається продовженою до 01.07.2025 згідно з Законом № 4170), а нове рішення експертної команди ще не прийняте.

Що змінилося

З 1 січня 2025 року в Україні поступово впроваджується новий механізм оцінювання повсякденного функціонування особи, який замінює систему МСЕК (відповідно до Закону № 4170 та постанови КМУ № 1338). У перехідний період до 1 липня 2025 року особам, які не встигли пройти повторний огляд, інвалідність вважається продовженою на підставі закону, навіть без оновленої довідки МСЕК.

Позиція ДПС

Застосування пільгової ставки ЄСВ (8,41%) можливе лише за наявності чинної довідки МСЕК або іншого документа, що підтверджує встановлений статус інвалідності.

У разі відсутності чинної довідки МСЕК, навіть якщо інвалідність вважається продовженою нормативно, пільгова ставка не застосовується.

Що рекомендує ДПС

З огляду на те, що питання строку дії довідки та підтвердження статусу інвалідності належить до компетенції Міністерства охорони здоров’я, роботодавцям рекомендується звертатися за роз’ясненнями саме до МОЗ.

Отже, пільгова ставка ЄСВ у розмірі 8,41% застосовується для роботодавців за умови наявності в працівника чинної довідки МСЕК, яка підтверджує встановлену групу інвалідності.

Увага: Індивідуальні податкові консультації мають персональний характер і не є загальноприйнятими роз’ясненнями для всіх платників.

Джерело: ІПК від 09.05.2025 № 2537/ІПК/99-00-24-03-03

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10186

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19704

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
113466

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
434314

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді