Отпуск за свой счет: какая продолжительность

RU UA

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Закон Украины «Об отпусках» от 15.11.1996 № 504/96-ВР (далее — Закон об отпусках) предусматривает два вида отпуска без сохранения заработной платы, а именно такие, которые предоставляете:

  • работнику обязательно;
  • если работодатель и работник достигли согласия.

В частности, отпуск без сохранения заработной платы до 30 к. дн. по желанию работника обязательно предоставляйте ежегодно:

  • пенсионерам по возрасту;
  • инвалидам III группы (п. 6 ч. 1 ст. 25 Закона об отпусках)

Отпуска без сохранения заработной платы, в частности, по семейным обстоятельствам и по другим причинам работнику можете предоставить, если работодатель и работник достигли согласия. Такой отпуск должен длиться не более 15 к. дн. в год (ст. 26 Закона об отпусках).

Работник в заявлении о предоставлении этого отпуска должен указать семейные обстоятельства или другие основания для отпуска. Перечень таких оснований законодательство не установило, поскольку их важность зависит от конкретных обстоятельств, которые могут или уже сложились в жизни работника. Решает предоставить ли такой отпуск работодатель.

Если работодатель предоставляет работнику отпуск без сохранения заработной платы, он должен оформить приказ/распоряжение, в котором указать основания для отпуска и его продолжительность.

Если работник имеет право получить отпуск без сохранения заработной платы по нескольким основаниям, он может воспользоваться таким отпуском сразу после того, как использовал предыдущий.

Отпуска без сохранения заработной платы, которые работник не использовал в течении текущего года, на следующий год не переносите.

Если, у вас работает пенсионер, по его желанию обязательно должны предоставить ему отпуск без сохранения заработной платы до 30 к. дн. Дополнительно можете предоставить ему отпуск без сохранения заработной платы по соглашению сторон не более 15 к. дн. в год.

Источник: Письмо Минсоцполитики «О предоставлении разъяснения» от 25.06.2019 № 739/0 / 204-19

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59023

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129163

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138209

Коли вигідніше йти у відпустку: як обрати найкращий період у 2025 році

Літо — традиційно найпопулярніший для відпусток. Але від обраного місяця залежить не лише відпочинок, а й сума відпускних. Розберімося, коли найвигідніше брати відпустку в 2025 році, як обчислювати середній заробіток та які чинники впливають на розмір виплат.
15304

Відпустка педагогам 2025: як розрахувати і надати

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
28516

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді