Учреждения — налоговые агенты, плательщики ЕСВ будут подавать контролирующим органам налоговый расчет сумм дохода, начисленного (уплаченного) в пользу налогоплательщиков — физических лиц, и сумм удержанного с них налога, а также сумм начисленного ЕСВ. То есть, отчет по ЕСВ будут подавать в составе налогового расчета.
Такие новации предусматривают законопроекты:
- 1057 — о внесении изменений в Закон Украины «О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование» по представлению единой отчетности по единому взносу на общеобязательное государственное социальное страхование и налога на доходы физических лиц;
- 1072 — о внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно предоставления единой отчетности по единому взносу на общеобязательное государственное социальное страхование и налога на доходы физических лиц.
В случае принятия их Парламентом такие изменения будут действовать с 01.07.2020. То есть у специалистов ГНС, Пенсионного фонда и ФСС будет достаточно времени, чтобы совместно разработать указанную форму отчетности.
С законопроектов № 1057 и № 1072
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.