Чи треба кожного року перевидавати накази про створення комісій

521
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Чи треба кожного року перевидавати накази про створення комісії зі списання майна?

Відповідь

Більшість установ не визначає конкретного строку, на який розраховані управлінські дії, у тексті наказу або в його заголовку. Тому й поновлювати щорічно накази немає потреби. Ідеться про накази з основної діяльності.

Якщо наказ керівника обумовлює, що комісію створюють на конкретний період, наприклад, на рік, то після того, як закінчиться дія наказу, необхідно видати новий. Це практикують навчальні заклади, у яких відповідно до законодавства чи внутрішніх нормативних документів створювати комісію можна на певний навчальний рік. Зазвичай, коли у виданому наказі чітко визначено тимчасовий строк роботи того чи іншого робочого органу (комісії, групи тощо), він діє протягом строку, який визначив керівник установи.

Первинні документи: що перевірять ревізори

Новий наказ керівник видає, коли відбулися кадрові зміни в організації, що вплинули на склад робочого органу, який створили раніше. Причини різні: звільнення, переведення на іншу посаду тощо.

Якщо в попередньому наказі встановили, що він діє на чітко визначений період до конкретної дати, у новому наказі окремим пунктом зазначте, що попередній наказ втратив чинність. Також зазначте відомості про наказ: дату, реєстраційний індекс, короткий зміст тощо.

А чи потрібно щороку поновлювати наказ про призначення уповноваженої особи, ми розглянули в е-журналі «Головбух Бюджет» (№ 03/2025). Долучайтеся!

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
10062

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
4633

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1521