Як розрахувати норму тривалості робочого часу для нестандартного графіку роботи

309
Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»

Запитання

Організація для окремої категорії працівників хоче ввести такий режим роботи: з понеділка по четвер – з 09.00 до 17,45 (робота – 8 годин 15 хвилин і 30 хвилин перерва), п’ятниця – з 09.00 до 16.30 (7 годин роботи, 30 хвилин перерва). Як розрахувати норму тривалості робочого часу?

Відповідь

Детальний матеріал

Норми робочого часу на 2025 рік

Переглянути

ФПУ наголошує, головною умовою дотримання норми тривалості робочого часу згідно зі ст. 50 КЗпП є дотримання тривалості 40 годин на тиждень, як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

У жодному нормативно-правовому акті не зазначено, що тривалість роботи на день має дорівнювати саме 8 годинам.

У багатьох організаціях застосовують, наприклад, обідню перерву тривалістю 45 хвилин. Робочий день у такому випадку з понеділка по четвер дорівнює 8 годинам 15 хвилинам, проте у п’ятницю це дає можливість встановити робочий день тривалістю 7 годин. Норма тривалості робочого часу при цьому за тиждень дорівнює 8 годинам.

ВИРОБНИЧИЙ КАЛЕНДАР 2025 🕒

ФПУ зазначає, що місячна тривалість робочого часу розраховується, виходячи з розрахунку 40-годинного робочого тижня. Але для підприємств з шестиденним і п’ятиденним робочим тижнем вона буде відрізнятися тривалістю, хоча це не буде вважатися понаднормовою працею.

Отже, у вищезазначеному випадку ФПУ рекомендує розраховувати норму тривалості робочого часу на місяць, виходячи з режиму роботи організації і норми 40 годин на тиждень.

У табелі необхідно зазначити «8-15» або «7» (пт).

Що стосується оплати:

  • якщо працівникам встановлено місячні оклади, то не має значення, скільки часу вони працюють на день: 8 год. 15 хв чи 7 год, оскільки при відпрацюванні повної норми тривалості робочого часу за місяць вони отримають місячний оклад, у разі відсутності деякий час – пропорційно відпрацьованому часу;
  • якщо ж у працівників погодинна оплата праці, то заробітна плата нараховуються пропорційно відпрацьованому часу.

Графік і режим роботи потрібно відобразити в Правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
17212

Табель обліку робочого часу 2025 — бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
183155

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
20601

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
23442