Відповідь
Заробітну плату виплачують працівникам у строки, встановлені в колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць (ст. 115 Кодексу законів про працю України; КЗпП).
Розмір заробітної плати за першу половину місяця має бути не меншим ніж за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.
Якщо установа порушує встановлені строки виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, або виплачує їх не в повному обсязі, їй доведеться сплатити штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати (абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП).
Окрім фінансових санкцій до установи можуть застосувати адміністративні — накласти штраф на посадових осіб установ у розмірі від 30 до 100 НМДГ (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Джерело: Лист Мінсоцполітики від 16.03.2018 № 118/0/22-18
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало