Виплачуєте аванс у меншому розмірі? Чекайте наслідків

1522

Запитання

Яка відповідальність роботодавців за виплату авансу в меншому розмірі?

Відповідь

Заробітну плату виплачують працівникам у строки, встановлені в колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць (ст. 115 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Розмір заробітної плати за першу половину місяця має бути не меншим ніж за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Якщо установа порушує встановлені строки виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, або виплачує їх не в повному обсязі, їй доведеться сплатити штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати (абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Окрім фінансових санкцій до установи можуть застосувати адміністративні — накласти штраф на посадових осіб установ у розмірі від 30 до 100 НМДГ (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 16.03.2018 № 118/0/22-18

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81445

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2169

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264592