Розрахунковий період для оплати матеріальної допомоги на оздоровлення: як визначити

1017

Запитання

Працівник держоргану, який виконує функції з обслуговування, вирішив піти у основну щорічну відпустку з 14.05.2018. Наказ на відпустку та матеріальну допомогу виданий 27.04.2018. Як визначити розрахунковий період для оплати матеріальної допомоги на оздоровлення: з дати початку відпустки чи з дати видачі наказу?

Відповідь

До основної щорічної відпустки керівник надає працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення. Її розмір не має перевищувати середньомісячну заробітну плату працівника.

Аби розрахувати матеріальну допомогу, керуйтеся Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Середньомісячну заробітну плату обчислюйте за останні два календарних місяці роботи, перед початком основної щорічної відпустки працівника (абз. 3 п. 2 Порядку № 100).

Правила розрахунку виплат, які обчислюють із середньої заробітної плати за останні два місяці, наведені в пункті 8 Порядку № 100.

Щоб визначити розмір матеріальної допомоги на оздоровлення, потрібно середньоденну зарплату помножити на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.

Середньоденна зарплата = зарплата за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні ÷ кількість відпрацьованих робочих днів у цьому періоді

Середньомісячне число робочих днів = сумарна кількість робочих днів за останні два календарних місяці ÷ 2

Отже, розрахунковим періодом для оплати матеріальної допомоги буде березень — квітень 2018 року.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374102

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9873

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2507

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314384