Розрахунковий період для оплати матеріальної допомоги на оздоровлення: як визначити

914

Запитання

Працівник держоргану, який виконує функції з обслуговування, вирішив піти у основну щорічну відпустку з 14.05.2018. Наказ на відпустку та матеріальну допомогу виданий 27.04.2018. Як визначити розрахунковий період для оплати матеріальної допомоги на оздоровлення: з дати початку відпустки чи з дати видачі наказу?

Відповідь

До основної щорічної відпустки керівник надає працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення. Її розмір не має перевищувати середньомісячну заробітну плату працівника.

Аби розрахувати матеріальну допомогу, керуйтеся Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Середньомісячну заробітну плату обчислюйте за останні два календарних місяці роботи, перед початком основної щорічної відпустки працівника (абз. 3 п. 2 Порядку № 100).

Правила розрахунку виплат, які обчислюють із середньої заробітної плати за останні два місяці, наведені в пункті 8 Порядку № 100.

Щоб визначити розмір матеріальної допомоги на оздоровлення, потрібно середньоденну зарплату помножити на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.

Середньоденна зарплата = зарплата за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні ÷ кількість відпрацьованих робочих днів у цьому періоді

Середньомісячне число робочих днів = сумарна кількість робочих днів за останні два календарних місяці ÷ 2

Отже, розрахунковим періодом для оплати матеріальної допомоги буде березень — квітень 2018 року.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
345705

Розрахунок грошової допомоги при виході у відпустку

Які виплати, надбавки та доплати включати у розрахунок матеріальної допомоги на оздоровлення. Розрахунок грошової допомоги держслужбовцям та іншим бюджетникам при виході у відпустку – тема даної консультації.
22713

Перехідні відпускні: податки, звітність, зразки

Як перехідні відпускні впливають на розрахунок доплати до мінімальної зарплати, як врахувати мінімальну базу ЄСВ, оподаткування перехідних відпускних та заповнення за ними Додатків Д1 і 4ДФ Податкового розрахунку – все це знайдете у консультації.
39202