Чи зобов’язаний працівник обов’язково піти у відпустку

548

Запитання

За графіком відпусток працівниця має піти у відпустку. Але вона не збирається цього робити. Чи можна змусити працівницю взяти відпустку?

Відповідь

Піти у відпустку працівниці доведеться, якщо керівник вимагатиме дотримати графіка відпусток.

Бо ж недаремно, керуючись законодавством, у кожній установі затверджують графік, який визначає черговість надання відпусток. Коли складають цей документ, дбають і про інтереси установи, і про особисті інтереси працівників, і про можливості для їх відпочинку.

Працівники мають знати терміни їхнього відпочинку, визначені графіком. Бо в обумовлені ним межі щорічних відпусток працівник і роботодавець мають узгодити конкретний час відпустки. А щоб працівник не забув про нього, керівник установи не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну письмово повідомляє останньому дату початку відпустки.

Скажемо більше, керівник має право в терміни, встановлені графіком, не чекаючи заяви від працівника видати наказ про надання йому відпустки. Бо саме за її ненадання відповідатиме за законом.

Своєю чергою, працівники зобов’язані своєчасно і точно виконувати накази роботодавця. За не виконання їх також можуть притягнути до відповідальності — дисциплінарної (ст. 139 Кодексу законів про працю України).

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2024

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Процедура надання цієї відпустки змінилась у листопаді 2023 року. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
3677

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
54481

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
5205

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
4676