Чи можна надавати частинами додаткову соціальну відпустку на дітей

3729

Запитання

Матір двох дітей віком до 14 років має право на соціальну відпустку на дітей. Чи можна надавати їй частинами додаткову соціальну відпустку на дітей?

Відповідь

Ні, поділ на частини соціальної відпустки на дітей не можливий. Аргументувати цю думку дуже легко.

У головному відпустковому документі — Законі України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР — лише стаття 12 надає дозвіл подiлити на частини будь-якої тривалостi на прохання працiвника щорiчну вiдпустку. Жодна інша стаття не містить положень, де би йшлося про поділ відпустки.

А оскільки додаткова відпустка на дітей за законом вважається соціальною, застосувати до неї це правило бухгалтер не має права. І відповідно, матір двох дітей віком до 14 років може скористатися такою відпусткою лише повністю.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
686

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3100

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86658

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10161