Декретні за двома місцями роботи: хто обмежує їх максимальним розміром
Запитання
Працівниця іде у декретну відпустку. Вона ще й працює за сумісництвом у іншій організації. За двома місцями роботи її заробіток перевищує максимальну величину нарахування ЄСВ. Хто має обмежувати декретні максимальним розміром?
Відповідь
Сумарна зарплата, з якої розраховують виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи і за місцем (місцями) роботи за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ (п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266). Щоб під час нарахування декретних (лікарняних) цю вимогу виконати, працівниця має принести з основного місця роботи довідку про середню зарплату.
Якщо заробіток за основним місцем роботи сумарно із заробітком за сумісництвом перевищує максимальну величину, під час обчислення декретних обмежують заробіток за сумісництвом. Такий підхід до обмеження декретних (лікарняних) наведено у Прикладах обчислення середньої заробітної плати (доходу) за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, затверджених наказом Мінсоцполітики від 21.10.2015 № 1022 (приклад 9).
Отже, підготуйте довідку про середню зарплату, яку працівниця надасть на роботу за сумісництвом. Стежити за дотриманням максимальної величини бази нарахування ЄСВ має роботодавець за сумісництвом.