Декретні за двома місцями роботи: хто обмежує їх максимальним розміром

231

Запитання

Працівниця іде у декретну відпустку. Вона ще й працює за сумісництвом у іншій організації. За двома місцями роботи її заробіток перевищує максимальну величину нарахування ЄСВ. Хто має обмежувати декретні максимальним розміром?

Відповідь

Сумарна зарплата, з якої розраховують виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи і за місцем (місцями) роботи за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ (п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266). Щоб під час нарахування декретних (лікарняних) цю вимогу виконати, працівниця має принести з основного місця роботи довідку про середню зарплату.

Якщо заробіток за основним місцем роботи сумарно із заробітком за сумісництвом перевищує максимальну величину, під час обчислення декретних обмежують заробіток за сумісництвом. Такий підхід до обмеження декретних (лікарняних) наведено у Прикладах обчислення середньої заробітної плати (доходу) за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, затверджених наказом Мінсоцполітики від 21.10.2015 № 1022 (приклад 9).

Отже, підготуйте довідку про середню зарплату, яку працівниця надасть на роботу за сумісництвом. Стежити за дотриманням максимальної величини бази нарахування ЄСВ має роботодавець за сумісництвом.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3132

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86865