Працівник виконав доручену йому роботу: чи може він раніше піти з роботи?

487

Запитання

Чи має право працівник раніше піти з роботи, якщо виконає доручену йому роботу?

Відповідь

Якщо працівник виконав норму праці швидше або перевиконав її, установа має компенсувати таку роботу підвищеною оплатою праці, однак права залишати робоче місце до закінчення робочого часу працівник не має.

Нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 год. на тиждень (ст. 50 КзпП).

Час початку і закінчення щоденної роботи визначають правила внутрішнього трудового розпорядку та графіки змінності відповідно до законодавства.

Працівники зобов’язані працювати чесно та сумлінно, своєчасно і точно виконувати свою роботу, додержувати трудової дисципліни (ст. 139 КзпП). Залишити робоче місце до закінчення робочого часу, попри дострокове виконання планових завдань, — означає порушити трудову дисципліну. За таке порушення працівник нестиме адміністративну відповідальність.

Якщо працівникові потрібно залишати робоче місце раніше встановленого часу, він може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому неповний робочий час із оплатою за фактично виконану роботу (ст. 56 КЗпП).

За інформацією Держпраці в Хмельницькій області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14174

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978