Працівник виконав доручену йому роботу: чи може він раніше піти з роботи?

390

Запитання

Чи має право працівник раніше піти з роботи, якщо виконає доручену йому роботу?

Відповідь

Якщо працівник виконав норму праці швидше або перевиконав її, установа має компенсувати таку роботу підвищеною оплатою праці, однак права залишати робоче місце до закінчення робочого часу працівник не має.

Нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 год. на тиждень (ст. 50 КзпП).

Час початку і закінчення щоденної роботи визначають правила внутрішнього трудового розпорядку та графіки змінності відповідно до законодавства.

Працівники зобов’язані працювати чесно та сумлінно, своєчасно і точно виконувати свою роботу, додержувати трудової дисципліни (ст. 139 КзпП). Залишити робоче місце до закінчення робочого часу, попри дострокове виконання планових завдань, — означає порушити трудову дисципліну. За таке порушення працівник нестиме адміністративну відповідальність.

Якщо працівникові потрібно залишати робоче місце раніше встановленого часу, він може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому неповний робочий час із оплатою за фактично виконану роботу (ст. 56 КЗпП).

За інформацією Держпраці в Хмельницькій області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86331

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9632