Кому обов’язково виплачують матеріальну допомогу на оздоровлення

3871

Запитання

Кому обов’язково виплачується матеріальна допомога на оздоровлення?

Відповідь

В обов’язковому порядку матеріальна допомога на оздоровлення виплачується:

  • державним службовцям,
  • посадовим особам місцевого самоврядування,
  • педагогічним та науково-педагогічним працівникам,
  • педагогічним працівникам закладів сфери культури,
  • працівникам музеїв і бібліотек,
  • медичним працівникам,
  • працівникам протитуберкульозних закладів.

Розмір такої допомоги не має перевищувати середньомісячної зарплати.

Основною умовою, за якої можлива виплата матеріальної допомоги на оздоровлення, є факт надання працівникові щорічної відпустки (повністю або її частини).

Для працівників бюджетної сфери, яким допомогу на оздоровлення виплачують за рішенням керівника та лише за наявності економії фонду оплати праці, її можуть надати у будь-який період за заявою працівника. Адже нормативно-правові акти, які дозволяють надання матеріальної допомоги на оздоровлення, не прив’язують її виплату до факту надання відпустки.

Якщо працівникові виплачувалася компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога на оздоровлення не виплачується.

Крім того, КМУ постановою від 07.02.2000 № 134 надав право керівникам бюджетних установ у межах фонду заробітної плати виплачувати працівникам матеріальну допомогу, в т. ч. на оздоровлення, не більшу від посадового окладу. Виплачують цю допомогу за рахунок економії фонду заробітної плати, і вона не є обов’язковою.

За інформацією Головного Управління Держпраці у Львівській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Погодинна оплата праці: особливості 2024 року

Як впровадити погодинну оплату праці у 2024 році, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
81338

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
32279

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
29102