Витрати з модернізації нематеріального активу: як визначити КЕКВ

1203

Запитання

На балансі бюджетної установи перебуває апаратно-програмний комплекс. Установа планує його модернізувати. Витрати з модернізації включатимуть: вартість нового обладнання, послуги з його встановлення та вартість системного і прикладного програмного забезпечення. За яким КЕКВ установі слід планувати та проводити такі витрати?

Відповідь

Витрати з модернізації апаратно-програмного комплексу (далі — АПК) включатимуть вартість:
  • поставки обладнання та надання послуг із його встановлення;
  • придбання системного і прикладного програмного забезпечення.
Тому плануйте та проводьте видатки з модернізації цього АПК за двома кодами економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ).


За КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» плануйте та оплачуйте поставку обладнання та надання послуг із його встановлення. Утім, якщо це буде визначено в одному договорі з його постачальником (п. 3.1.1-22 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333;далі — Інструкція № 333).

Видатки на придбання системного і прикладного програмного забезпечення плануйте та проводьте за КЕКВ 3160 «Придбання землі та нематеріальних активів». За цим КЕКВ придбавають програмне забезпечення для комп’ютерної та обчислювальної техніки, зокрема інформаційних систем та комплексів. До того ж — з передачею замовнику виключних прав на володіння, користування і розпорядження ними (пп. 5 пп. 3.1.6 Інструкції № 333). Ви можете планувати та оплачувати послуги зі створення програмного забезпечення, тобто інформаційних систем та комплексів, баз даних, web-сторінок/сайтів/порталів. І після цих робіт ви як їх замовник отримаєте на них від розробника майнові права власності (пп. 7 пп. 3.1.6 Інструкції № 333).

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
27066

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108878

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64041

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22597