Витрати з модернізації нематеріального активу: як визначити КЕКВ

968

Запитання

На балансі бюджетної установи перебуває апаратно-програмний комплекс. Установа планує його модернізувати. Витрати з модернізації включатимуть: вартість нового обладнання, послуги з його встановлення та вартість системного і прикладного програмного забезпечення. За яким КЕКВ установі слід планувати та проводити такі витрати?

Відповідь

Витрати з модернізації апаратно-програмного комплексу (далі — АПК) включатимуть вартість:
  • поставки обладнання та надання послуг із його встановлення;
  • придбання системного і прикладного програмного забезпечення.
Тому плануйте та проводьте видатки з модернізації цього АПК за двома кодами економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ).


За КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» плануйте та оплачуйте поставку обладнання та надання послуг із його встановлення. Утім, якщо це буде визначено в одному договорі з його постачальником (п. 3.1.1-22 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333;далі — Інструкція № 333).

Видатки на придбання системного і прикладного програмного забезпечення плануйте та проводьте за КЕКВ 3160 «Придбання землі та нематеріальних активів». За цим КЕКВ придбавають програмне забезпечення для комп’ютерної та обчислювальної техніки, зокрема інформаційних систем та комплексів. До того ж — з передачею замовнику виключних прав на володіння, користування і розпорядження ними (пп. 5 пп. 3.1.6 Інструкції № 333). Ви можете планувати та оплачувати послуги зі створення програмного забезпечення, тобто інформаційних систем та комплексів, баз даних, web-сторінок/сайтів/порталів. І після цих робіт ви як їх замовник отримаєте на них від розробника майнові права власності (пп. 7 пп. 3.1.6 Інструкції № 333).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
297361

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9615

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17697

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
2937