Відповідь
Так, можна. Пояснимо чому.
Нормальна
тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (
ст. 50 Кодексу законів про працю України; КЗпП).
Скорочена тривалість робочого часу встановлена законодавством і вважається нормальною тривалістю робочого часу працівника. За скороченої тривалості робочого часу час, протягом якого працівник має виконувати свої трудові обов’язки, скорочується, однак оплату праці проводять у розмірі повного окладу, повної тарифної ставки.
Нагадаємо, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом можна встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень, як під час прийняття на роботу, так і згодом.
На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, у т. ч. таку, що перебуває під її опікуванням, або доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний встановити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).
Оплату праці в такій ситуації проводять пропорційно до відпрацьованого робочого часу. Законодавство не забороняє керівникам установ встановлювати неповний робочий час працівникам, яким встановлено скорочену тривалість робочого часу.
Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді
Про відкликання з відпустки у військовий час поговоримо у статті. З’ясуємо, коли допускається відкликання працівника з щорічної відпустки, який порядок відкликання з відпустки та які документи необхідні для цього процесу.
Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті