Неповний робочий день за скороченої тривалості робочого часу

378

Запитання

Працівнику установи встановлено скорочену тривалість робочого часу. Чи можна на прохання такого працівника встановити йому неповний робочий день?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Скорочена тривалість робочого часу встановлена законодавством і вважається нормальною тривалістю робочого часу працівника. За скороченої тривалості робочого часу час, протягом якого працівник має виконувати свої трудові обов’язки, скорочується, однак оплату праці проводять у розмірі повного окладу, повної тарифної ставки.

Нагадаємо, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом можна встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень, як під час прийняття на роботу, так і згодом.

На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, у т. ч. таку, що перебуває під її опікуванням, або доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний встановити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Оплату праці в такій ситуації проводять пропорційно до відпрацьованого робочого часу. Законодавство не забороняє керівникам установ встановлювати неповний робочий час працівникам, яким встановлено скорочену тривалість робочого часу.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14334

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9914

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13047