Неповний робочий день за скороченої тривалості робочого часу

290

Запитання

Працівнику установи встановлено скорочену тривалість робочого часу. Чи можна на прохання такого працівника встановити йому неповний робочий день?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Скорочена тривалість робочого часу встановлена законодавством і вважається нормальною тривалістю робочого часу працівника. За скороченої тривалості робочого часу час, протягом якого працівник має виконувати свої трудові обов’язки, скорочується, однак оплату праці проводять у розмірі повного окладу, повної тарифної ставки.

Нагадаємо, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом можна встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень, як під час прийняття на роботу, так і згодом.

На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, у т. ч. таку, що перебуває під її опікуванням, або доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний встановити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Оплату праці в такій ситуації проводять пропорційно до відпрацьованого робочого часу. Законодавство не забороняє керівникам установ встановлювати неповний робочий час працівникам, яким встановлено скорочену тривалість робочого часу.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86868

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418