Відповідь
Так, можна. Пояснимо чому.
Нормальна
тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (
ст. 50 Кодексу законів про працю України; КЗпП).
Скорочена тривалість робочого часу встановлена законодавством і вважається нормальною тривалістю робочого часу працівника. За скороченої тривалості робочого часу час, протягом якого працівник має виконувати свої трудові обов’язки, скорочується, однак оплату праці проводять у розмірі повного окладу, повної тарифної ставки.
Нагадаємо, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом можна встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень, як під час прийняття на роботу, так і згодом.
На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, у т. ч. таку, що перебуває під її опікуванням, або доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний встановити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).
Оплату праці в такій ситуації проводять пропорційно до відпрацьованого робочого часу. Законодавство не забороняє керівникам установ встановлювати неповний робочий час працівникам, яким встановлено скорочену тривалість робочого часу.
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних