Установа застрахувала працівника: як визначити проведення та звітувати

822

Запитання

Бюджетна установа коштом загального фонду застрахувала члена добровільної пожежної дружини. Які проведення виконати за цією господарською операцією?

Відповідь

Оплату видатків на державне обов’язкове особисте страхування, зокрема члена добровільної пожежної дружини, слід проводити за КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» (пп. 21 пп. 2.5.3 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333).


За цією операцією відобразіть в обліку доходи, витрати та зобов’язання. Для цього виконайте проведення:
  • за Д-т субрахунку 2313 «Реєстраційні рахунки» та К-т субрахунку 7512 «Трансферти», відкритого за КЕКВ 2730, аби відобразити бюджетні асигнування — доходи за необмінними операціями, отримані як надходження, пов’язані з перерахуванням сум трансфертів (опис субрахунку, наведений у Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженому наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219; далі — Порядок застосування Плану рахунків);
  • за Д-т субрахунку 8511 «Витрати за необмінними операціями», відкритого за КЕКВ 2730,
  • та К-т 6416 «Розрахунки за страхуванням» — нарахування витрат за зобов’язанням зі страхування члена добровільної пожежної дружини, встановленим законодавством (описи цих субрахунків згідно з Порядком застосування Плану рахунків);
  • за Д-т субрахунку 6416 «Розрахунки за страхуванням» та К-т субрахунку 2313 «Реєстраційні рахунки» — перераховані за КЕКВ 2730 кошти страховій компанії.
Оскільки ці проведення не визначені Типовою кореспонденцією субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій із активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженою наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219, зафіксуйте їх у відповідному додатку до Положення про облікову політику.

Доходи за необмінними операціями за цією операцією ви узагальнили за К-т субрахунку 7512 «Трансферти», відкритому за КЕКВ 2730. Ці доходи наведіть у статті «Трансферти» за рядком 2110 Звіту про фінансові результати ф. № 2-дс (далі — Звіт ф. № 2-дс). Цей Звіт є додатком 2 до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 101 «Подання фінансової звітності», затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.2009 № 1541(п. 2 розділу ІІ Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 28.02.2017 № 307; далі — Порядок № 307).

Витрати зі страхування члена добровільної пожежної дружини ви відобразили за Д-т субрахунку 8511 «Витрати за необмінними операціями», відкритого за КЕКВ 2730. Адже на це вам вказав також Порядок застосування Плану рахунків. Тому у Звіті ф. № 2-дс такі витрати наведіть у статті «Трансферти» за рядком 2300, оскільки саме тут наводять видатки за означеною необмінною операцією (п. 2 розд. ІІ Порядку № 307).

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
152394

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74785

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21999

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94101