Закупили товару менше, ніж передбачає договір про закупівлю. Чи вносити зміни в договір?

959

Запитання

За результатами відкритих торгів замовник уклав договір про закупівлю. Утім, на практиці він закупив товару менше, ніж передбачали умови договору. Чи потрібно тепер укладати додаткову угоду на зменшення суми договору та обсягу закупівлі?

Відповідь

Договір про закупівлю сторони укладають за нормами Цивільного кодексу України (ЦК) та Господарського кодексу України (ГК) з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Істотні умови договору про закупівлю не можна змінювати після того, як його підписали до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. До цього правила Закон № 922 передбачає окремі винятки, з-поміж них — зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника (п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону № 922).

Якщо ж замовнику потрібно внести зміни до договору про закупівлю, він має це робити у порядку, встановленому ЦК і ГК. А саме:

  • якщо сторона договору вважає за необхідне змінити або розірвати договір, вона надсилає пропозиції про це другій стороні. Сторона договору, яка одержала таку пропозицію, повідомляє другу сторону про результати її розгляду. ГК дозволяє розглядати таку пропозицію 20 днів;
  • якщо до договору внесені зміни, зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо — з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлює договір чи не обумовлює характер його зміни (ч. 1 і 3 ст. 653 ЦК).

Зміну або розірвання договору вчиняють у такій самій формі, що й договір, який змінюють або розривають.

Отже, сторони договору мають право вносити зміни до договору. Замовник може скористатися таким правом і зменшити обсяги закупівлі на підставі пункту 1 частини 4 статті 36 Закону № 922, якщо договір передбачає порядок таких змін.

Не зайве нагадати: якщо до договору внесли зміни — оприлюдніть на ProZorro повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. Закон відводить для цього три дні з дня змін.

Інакше — за неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі за вимогами законодавства тендерний комітет чи уповноважена особа замовника можуть бути притягнуті до відповідальності. І змушені будуть сплатити штраф у сумі від 11 900 до 17 000 грн, як це передбачає стаття 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4963

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1649

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
6389

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4923