Закупили товару менше, ніж передбачає договір про закупівлю. Чи вносити зміни в договір?

825

Запитання

За результатами відкритих торгів замовник уклав договір про закупівлю. Утім, на практиці він закупив товару менше, ніж передбачали умови договору. Чи потрібно тепер укладати додаткову угоду на зменшення суми договору та обсягу закупівлі?

Відповідь

Договір про закупівлю сторони укладають за нормами Цивільного кодексу України (ЦК) та Господарського кодексу України (ГК) з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Істотні умови договору про закупівлю не можна змінювати після того, як його підписали до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. До цього правила Закон № 922 передбачає окремі винятки, з-поміж них — зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника (п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону № 922).

Якщо ж замовнику потрібно внести зміни до договору про закупівлю, він має це робити у порядку, встановленому ЦК і ГК. А саме:

  • якщо сторона договору вважає за необхідне змінити або розірвати договір, вона надсилає пропозиції про це другій стороні. Сторона договору, яка одержала таку пропозицію, повідомляє другу сторону про результати її розгляду. ГК дозволяє розглядати таку пропозицію 20 днів;
  • якщо до договору внесені зміни, зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо — з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлює договір чи не обумовлює характер його зміни (ч. 1 і 3 ст. 653 ЦК).

Зміну або розірвання договору вчиняють у такій самій формі, що й договір, який змінюють або розривають.

Отже, сторони договору мають право вносити зміни до договору. Замовник може скористатися таким правом і зменшити обсяги закупівлі на підставі пункту 1 частини 4 статті 36 Закону № 922, якщо договір передбачає порядок таких змін.

Не зайве нагадати: якщо до договору внесли зміни — оприлюдніть на ProZorro повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. Закон відводить для цього три дні з дня змін.

Інакше — за неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі за вимогами законодавства тендерний комітет чи уповноважена особа замовника можуть бути притягнуті до відповідальності. І змушені будуть сплатити штраф у сумі від 11 900 до 17 000 грн, як це передбачає стаття 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3579

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34687

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5604

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29060