Як відобразити в бухобліку використання субвенцій на соціально-економічний розвиток

1042

Запитання

Як розпорядникам бюджетних коштів (далі — установи) відображати в бухобліку операції, які вони проводять за рахунок субвенцій з місцевого бюджету на програми соціально-економічного та культурного розвитку регіонів?

Відповідь

План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2013 № 1203 (далі — План рахунків), передбачає субрахунок 7512 «Трансферти». Його установи використовують для обліку:

  • надходжень, пов’язаних з перерахуванням сум трансфертів;
  • коштів, отриманих для виконання цільових заходів.

Безпосередньо операції, які установи проводять за рахунок субвенцій з місцевого бюджету на соціально-економічний та культурний розвиток регіонів, потрібно відображати в бухобліку за розд. 1 «Облік основних засобів», що містить Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ 2019. Тобто так само, як операції з безоплатного отримання основних засобів.

Таким чином, коли установи відображають у бухобліку використання субвенцій на соціально-економічний розвиток, вони не повинні застосовувати субрахунок 5411 «Цільове фінансування розпорядників бюджетних коштів» Плану рахунків.

Інформацію про всі проведені господарські операції установи мають відобразити у фінансовій звітності.

Джерело: Лист Казначейства від 15.01.2019 № 16-08/1711

image98

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
297359

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9615

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17697

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
2937