Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей: чи впливає стаж роботи

264

Запитання

Чи залежить від відпрацьованого часу надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей?

Відповідь

Додаткова відпустка на дітей 2019 року тривалістю 10 к. дн. без урахування святкових і неробочих днів згідно зі статтею 73 КЗпП надається:

  • жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, дитину з інвалідністю або усиновлену дитину;
  • матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи;
  • одинокій матері;
  • батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері, у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі;
  • особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • одному із прийомних батьків (ст.. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки).

Працівникам, які мають дітей, надають додаткові відпустки щороку понад будь-які інші щорічні відпустки, переносять на інший період або продовжують.

Працівник не втратить право на додаткову відпустку, якщо не використав її.

Роботодавець надає додаткову відпустку повної тривалості у будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини — до чи після цієї дати.

Право працівника на щорічну основну та додаткову відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає через шість місяців безперервної роботи в установі. Якщо роботодавець надає додаткову відпустку раніше, то він визначає її тривалість пропорційно до відпрацьованого часу (ст. 10 Закону про відпустки).

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151523

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14438