Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей: чи впливає стаж роботи
Запитання
Чи залежить від відпрацьованого часу надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей?
Відповідь
Додаткова відпустка на дітей 2019 року тривалістю 10 к. дн. без урахування святкових і неробочих днів згідно зі статтею 73 КЗпП надається:
- жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, дитину з інвалідністю або усиновлену дитину;
- матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи;
- одинокій матері;
- батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері, у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі;
- особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
- одному із прийомних батьків (ст.. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки).
Працівникам, які мають дітей, надають додаткові відпустки щороку понад будь-які інші щорічні відпустки, переносять на інший період або продовжують.
Працівник не втратить право на додаткову відпустку, якщо не використав її.
Роботодавець надає додаткову відпустку повної тривалості у будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини — до чи після цієї дати.
Право працівника на щорічну основну та додаткову відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає через шість місяців безперервної роботи в установі. Якщо роботодавець надає додаткову відпустку раніше, то він визначає її тривалість пропорційно до відпрацьованого часу (ст. 10 Закону про відпустки).
За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області