Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей: чи впливає стаж роботи

415

Запитання

Чи залежить від відпрацьованого часу надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей?

Відповідь

Додаткова відпустка на дітей 2019 року тривалістю 10 к. дн. без урахування святкових і неробочих днів згідно зі статтею 73 КЗпП надається:

  • жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, дитину з інвалідністю або усиновлену дитину;
  • матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи;
  • одинокій матері;
  • батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері, у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі;
  • особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • одному із прийомних батьків (ст.. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки).

Працівникам, які мають дітей, надають додаткові відпустки щороку понад будь-які інші щорічні відпустки, переносять на інший період або продовжують.

Працівник не втратить право на додаткову відпустку, якщо не використав її.

Роботодавець надає додаткову відпустку повної тривалості у будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини — до чи після цієї дати.

Право працівника на щорічну основну та додаткову відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає через шість місяців безперервної роботи в установі. Якщо роботодавець надає додаткову відпустку раніше, то він визначає її тривалість пропорційно до відпрацьованого часу (ст. 10 Закону про відпустки).

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14178

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978