Чи відображати в річному плані закупівель кошти з минулих років

1307

Запитання

Замовник у 2012 році проводив будівництво об’єкта. В 2014-2016 роках коштів йому на ці потреби не виділяли, тому будівельні роботи він припинив. На продовження будівництва об’єкта кошти виділили у 2017 році. Чи потрібно їх відображати в річному плані закупівель чи додатку до річного плану?

Відповідь

Закупівля справді можлива лише тоді, коли інформацію про неї містить річний план закупівель чи додаток до нього (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII; далі — Закон № 922). Тобто планування закупівлі є передумовою процедури закупівлі, а річний план (додаток до нього) обов’язково має містити інформацію про закупівлю, яку збирається провести замовник.

Увага!

Річний план, додаток до річного плану та зміни до них замовник оприлюднює на веб-порталі Уповновженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.

Усю інформацію про закупівлю замовник вносить до форми річного плану, затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490. Однак зауважимо: форма річного плану не передбачає відображення коштів, виділених на виконання зобов’язань за минулі роки. Як от фінансування будівництва за договорами, укладеними в попередні роки.

Адже річний план є документом, за яким проводять закупівлі в поточному році.

Якщо ж замовник за результатом проведеної процедури закупівлі уклав договір про закупівлю на будівництво об’єкта, цей договір не розірваний у встановленому порядку і продовжує свою дію, та у замовника немає потреби проводити нову процедуру закупівлі робіт з будівництва цього об’єкта, то він не мусить відображати в річному плані закупівель (додатку до нього) кошти, що надійшли на продовження будівництва об’єкта в 2017 році.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
7641

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
11613

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6912

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
38706