Військовий контракт під час відпустки для догляду за дитиною: чи зберігати середній заробіток

629

Запитання

Працівниця, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, підписала контракт на військову службу. Чи зберігати за нею робоче місце та середній заробіток?

Відповідь

4 способи залишити працівників вдома

Робоче місце — так. Середній заробіток — так, якщо працівниця надасть копію контракту та заяву, що вона перериває відпустку для догляду за дитиною.

Працівниця, що уклала контракт на військову службу під час відпустки для догляду за дитиною, подвійно захищена від звільнення. На час будь-якої відпустки роботодавець зберігає за працівником місце роботи/посаду (ч. 3 ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). За працівником, якого прийняли на військову службу за контрактом, роботодавець зберігає місце роботи, посаду і середній заробіток (ч. 3 ст. 119 КЗпП).

Працівниця має право скористатися гарантією, за якою роботодавець зберігатиме не лише посаду, а й середній заробіток. Для цього вона має надати копію контракту та заяву, що перериває відпустку для догляду за дитиною. Роботодавець видасть накази про переривання відпустки для догляду за дитиною і про увільнення від роботи зі збереженням посади та середнього заробітку.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86868

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418