Зміна категорії та стажу: коли змінити зарплату

922

Запитання

Нова кваліфікаційна категорія, більший педагогічний стаж — підстава змінити розмір посадового окладу чи ставку заробітної плати. Хто має контролювати стаж? Коли саме змінювати оплату? Як оформляти зміни?

Відповідь

Скачати зразок довідки про страховий стаж

Керівник закладу має затверджувати наказом будь-які зміни в навантаженні, обсязі робіт та оплаті праці персоналу — нові розміри посадових окладів, ставок заробітної плати, надбавок за вислугу років тощо. У наказі обґрунтуйте зміни:

  • збільшився стаж;
  • атестаційна комісія присвоїла іншу кваліфікаційну категорію.

На підставі наказу внесіть зміни до тарифікаційного списку, штатного розпису.

Зміна стажу педагогічної роботи. Розмір надбавки за вислугу років у зв’язку зі збільшенням стажу підвищуйте з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло таке право. Документи, які підтверджують стаж, зберігайте в закладі охорони здоров’я. Аби визначити спеціальний стаж роботи, керуйтеся основним документом — трудовою книжкою. Також працівник може надати й інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують його спеціальний стаж роботи.

Контролювати зміну стажу педагогічної роботи зобов’язана адміністрація закладу. Позаяк працівник не повинен подавати заяву про збільшення розміру надбавки за вислугу років у зв’язку зі зміною стажу педагогічної роботи, змінюйте надбавку без заяви.

Зміна кваліфікаційної категорії. У разі зміни кваліфікаційної категорії за результатами атестації посадовий оклад/ставку заробітної плати змінюйте з дня, коли атестаційна комісія ухвалила відповідне рішення, на підставі наказу керівника закладу.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71401

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131766

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13886

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347644