Працівника звільнили за прогул: чи виплачувати грошову компенсацію

397

Запитання

Керівник установи звільнив працівника за прогул. Чи потрібно виплачувати такому працівнику грошову компенсацію за невикористану відпустку?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Грошову компенсацію за невикористану відпустку виплачують при звільненні працівника за будь-якою підставою (ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Законодавство не встановлює обмежень щодо виплати компенсації за невикористану відпустку при звільненні з ініціативи роботодавця.

А от використати відпустку перед звільненням працівник в такій ситуації не може, оскільки стаття 3 Закону про відпустки містить обмеження. За бажанням працівника, якого звільняють, йому можна надати невикористану відпустку з наступним звільненням, за винятком звільнення за порушення трудової дисципліни (п. 3, 4, 7 ст. 40 КЗпП).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71401

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131766

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13886

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347646