Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

424

Запитання

Чи потрібно нині проводити щорічну оцінку в ОМС? Якщо так, то чим керуватися?

Відповідь

Зразок посадової інструкції бухгалтера

Так, проводьте щорічну оцінку. Керівний документ № 1 — Загальні методичні рекомендації щодо проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них обов’язків і завдань, затверджені наказом Головного управління державної служби України від 30.06.2004 № 102 (далі — Методрекомендації № 102). Цей документ чинний.

Раз на чотири роки посадовців ОМС атестують, а в період між атестаціями проводять щорічну оцінку.

Мета атестації — оцінити ділові та професійні якості, а також кваліфікацію посадових осіб (ч. 1 ст. 17 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III). Завдання щорічної оцінки — перевірити, як посадові особи ОМС виконують завдання та обов’язки.

Порядок оцінювання визначає очільник ОМС, як-от: сільський, селищний, міський голова, на основі Типового положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2001 № 1440 (далі — Типове положення).

Оцінювання проводять керівники відділів, управлінь та інших створених в ОМС виконавчих органів, де працюють посадові особи (п. 3 Типового положення).

Зазвичай оцінку проводять у січні — лютому за підсумками минулого року.

Якщо треба оцінювати багато працівників, продовжте термін оцінки ще на два місяці (п. 1.3 Методрекомендацій № 102).

Порядок щорічного оцінювання затверджує голова ОМС розпорядженням (п. 1.4 Методрекомендацій № 102).

Виокремте тих, хто не підлягає оцінюванню (п. 1.6 Методрекомендацій № 102):

 • сільські, селищні, міські голови, голови, заступники голів районних у містах (якщо створювали), районних, обласних рад;
 • секретарі сільських, селищних, міських рад;
 • працівники патронатної служби;
 • особи, які перебувають на займаній посаді менше одного року;
 • молоді спеціалісти;
 • вагітні чи жінки, які працюють менше одного року після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами чи для догляду за дитиною;
 • особи, прийняті на роботу на визначений термін.

За організацію щорічного оцінювання відповідає кадрова служба ОМС. Якщо такої служби установа не має — працівник, який веде облік кадрів (п. 2.1 Методрекомендацій № 102).

Процедура щорічної оцінки така:

 • підготовчий період;
 • оцінювання;
 • співбесіда та підписання результатів обговорення;
 • затвердження сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті, районної, обласної ради результатів оцінювання;
 • заключний етап.

Підстава — пункт 2.3 Методрекомендацій № 102.

Що робити на кожному з етапів оцінки, дізнайтеся з Методрекомендацій № 102. Ви знайдете в цьому документі докладне керівництво до дії.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151522

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14438