Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

659

Запитання

Чи потрібно нині проводити щорічну оцінку в ОМС? Якщо так, то чим керуватися?

Відповідь

Зразок посадової інструкції бухгалтера

Так, проводьте щорічну оцінку. Керівний документ № 1 — Загальні методичні рекомендації щодо проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них обов’язків і завдань, затверджені наказом Головного управління державної служби України від 30.06.2004 № 102 (далі — Методрекомендації № 102). Цей документ чинний.

Раз на чотири роки посадовців ОМС атестують, а в період між атестаціями проводять щорічну оцінку.

Мета атестації — оцінити ділові та професійні якості, а також кваліфікацію посадових осіб (ч. 1 ст. 17 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III). Завдання щорічної оцінки — перевірити, як посадові особи ОМС виконують завдання та обов’язки.

Порядок оцінювання визначає очільник ОМС, як-от: сільський, селищний, міський голова, на основі Типового положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2001 № 1440 (далі — Типове положення).

Оцінювання проводять керівники відділів, управлінь та інших створених в ОМС виконавчих органів, де працюють посадові особи (п. 3 Типового положення).

Зазвичай оцінку проводять у січні — лютому за підсумками минулого року.

Якщо треба оцінювати багато працівників, продовжте термін оцінки ще на два місяці (п. 1.3 Методрекомендацій № 102).

Порядок щорічного оцінювання затверджує голова ОМС розпорядженням (п. 1.4 Методрекомендацій № 102).

Виокремте тих, хто не підлягає оцінюванню (п. 1.6 Методрекомендацій № 102):

  • сільські, селищні, міські голови, голови, заступники голів районних у містах (якщо створювали), районних, обласних рад;
  • секретарі сільських, селищних, міських рад;
  • працівники патронатної служби;
  • особи, які перебувають на займаній посаді менше одного року;
  • молоді спеціалісти;
  • вагітні чи жінки, які працюють менше одного року після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами чи для догляду за дитиною;
  • особи, прийняті на роботу на визначений термін.

За організацію щорічного оцінювання відповідає кадрова служба ОМС. Якщо такої служби установа не має — працівник, який веде облік кадрів (п. 2.1 Методрекомендацій № 102).

Процедура щорічної оцінки така:

  • підготовчий період;
  • оцінювання;
  • співбесіда та підписання результатів обговорення;
  • затвердження сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті, районної, обласної ради результатів оцінювання;
  • заключний етап.

Підстава — пункт 2.3 Методрекомендацій № 102.

Що робити на кожному з етапів оцінки, дізнайтеся з Методрекомендацій № 102. Ви знайдете в цьому документі докладне керівництво до дії.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
166615

Щорічні додаткові відпустки 2025

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді
48770

Порядок відкликання з відпустки

Про відкликання з відпустки у військовий час поговоримо у статті. З’ясуємо, коли допускається відкликання працівника з щорічної відпустки, який порядок відкликання з відпустки та які документи необхідні для цього процесу.
62144

Колективний договір: як укласти без помилок

Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
31299