Як повідомити працівника про початок відпустки

365

Запитання

Посадові особи установи зобов’язані повідомляти працівників про початок відпустки. Коли посадові особи Держпраці перевіряють установу, звертають увагу, чи дотримує керівництво установи цю вимогу. Як правильно повідомляти працівників про початок відпустки?

Відповідь

Про початок відпустки посадові особи установи мають ознайомити працівника письмово в довільній формі під підпис не пізніше ніж за два тижні до строку щорічної відпустки, який зазначений у графіку (ч. 11 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Повідомленням про відпустку можна вважати наказ/розпорядження про надання відпустки, який керівник видає на підставі заяви працівника. Таку заяву працівник має написати не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки. У такій ситуації працівник обов’язково має проставити на наказі підпис про ознайомлення та дату. Це і буде підтвердженням того, що працівника вчасно повідомили про відпустку.

Є ще інший варіант, як дотримати вимог законодавства, щоб вчасно повідомити працівника про початок відпустки. У графіку відпусток кожен працівник має зазначити дату ознайомлення та проставити свій підпис. Зробити це можна задовго до початку відпустки, приміром, відразу після того, як графік відпусток погодять та затвердять. Адже головна умова — повідомити працівника не пізніше ніж за два тижні, а наскільки завчасно, нормативні документи не обумовлюють.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14178

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9847

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978