Як повідомити працівника про початок відпустки

247

Запитання

Посадові особи установи зобов’язані повідомляти працівників про початок відпустки. Коли посадові особи Держпраці перевіряють установу, звертають увагу, чи дотримує керівництво установи цю вимогу. Як правильно повідомляти працівників про початок відпустки?

Відповідь

Про початок відпустки посадові особи установи мають ознайомити працівника письмово в довільній формі під підпис не пізніше ніж за два тижні до строку щорічної відпустки, який зазначений у графіку (ч. 11 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Повідомленням про відпустку можна вважати наказ/розпорядження про надання відпустки, який керівник видає на підставі заяви працівника. Таку заяву працівник має написати не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки. У такій ситуації працівник обов’язково має проставити на наказі підпис про ознайомлення та дату. Це і буде підтвердженням того, що працівника вчасно повідомили про відпустку.

Є ще інший варіант, як дотримати вимог законодавства, щоб вчасно повідомити працівника про початок відпустки. У графіку відпусток кожен працівник має зазначити дату ознайомлення та проставити свій підпис. Зробити це можна задовго до початку відпустки, приміром, відразу після того, як графік відпусток погодять та затвердять. Адже головна умова — повідомити працівника не пізніше ніж за два тижні, а наскільки завчасно, нормативні документи не обумовлюють.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86451

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9949