Чи можна надати додаткову відпустку суміснику
Запитання
В установі працює сумісник. У колективному договорі його посада значиться в переліку професій як така, за якою надають додаткову відпустку за ненормований робочий день. Чи зобов’язаний керівник установи надати додаткову відпустку суміснику?
Відповідь
Ні, не зобов’язаний. Пояснимо чому.
Сумісник — це працівник, який має такі ж трудові права, що й основний працівник. Але сумісник працює в режимі неповного робочого дня. І тут «неповний робочий день» — ключове поняття.
Коли надаєте сумісникам щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці (ст. 7 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки), за особливий характер праці (ст. 8 Закону про відпустки), урахуйте те, що ці відпустки надають залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
У розрахунок часу, що дає право працівнику на зазначені щорічні додаткові відпустки, зараховуйте дні, коли він фактично був зайнятий на роботах у шкідливих і важких умовах праці або з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.
Отже, якби сумісник працював повний робочий час, то мав би право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий час. А оскільки він працює неповний робочий день, то права на зазначену відпустку він не має.
Програма ✒️: Що потрібно знати про відпустки під час карантину ► Хто має право на оплачувані відпустки ►Види відпусток та їх тривалість ► Як визначити розрахунковий період ►Які види заробітку врахувати в середній вид заробіток ► Як розрахувати суму відпускних ⚡️Усі зареєстовані учасники отримають СЕРТИФІКАТ.