Чи можна надати додаткову відпустку суміснику

344

Запитання

В установі працює сумісник. У колективному договорі його посада значиться в переліку професій як така, за якою надають додаткову відпустку за ненормований робочий день. Чи зобов’язаний керівник установи надати додаткову відпустку суміснику?

Відповідь

Ні, не зобов’язаний. Пояснимо чому.

Сумісник — це працівник, який має такі ж трудові права, що й основний працівник. Але сумісник працює в режимі неповного робочого дня. І тут «неповний робочий день» — ключове поняття.

Коли надаєте сумісникам щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці (ст. 7 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки), за особливий характер праці (ст. 8 Закону про відпустки), урахуйте те, що ці відпустки надають залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на зазначені щорічні додаткові відпустки, зараховуйте дні, коли він фактично був зайнятий на роботах у шкідливих і важких умовах праці або з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Додаткову відпустку сумісникам за ненормований робочий день не надають, оскільки вони працюють за нормованим робочим часом.

Отже, якби сумісник працював повний робочий час, то мав би право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий час. А оскільки він працює неповний робочий день, то права на зазначену відпустку він не має.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86868

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418