Чи можна надати додаткову відпустку суміснику

464

Запитання

В установі працює сумісник. У колективному договорі його посада значиться в переліку професій як така, за якою надають додаткову відпустку за ненормований робочий день. Чи зобов’язаний керівник установи надати додаткову відпустку суміснику?

Відповідь

Ні, не зобов’язаний. Пояснимо чому.

Сумісник — це працівник, який має такі ж трудові права, що й основний працівник. Але сумісник працює в режимі неповного робочого дня. І тут «неповний робочий день» — ключове поняття.

Коли надаєте сумісникам щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці (ст. 7 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки), за особливий характер праці (ст. 8 Закону про відпустки), урахуйте те, що ці відпустки надають залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на зазначені щорічні додаткові відпустки, зараховуйте дні, коли він фактично був зайнятий на роботах у шкідливих і важких умовах праці або з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Додаткову відпустку сумісникам за ненормований робочий день не надають, оскільки вони працюють за нормованим робочим часом.

Отже, якби сумісник працював повний робочий час, то мав би право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий час. А оскільки він працює неповний робочий день, то права на зазначену відпустку він не має.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14176

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978