Бухгалтер переплатив відпускні: чи можна утримати

869

Запитання

Бухгалтер нарахував та виплатив працівнику відпускні у більшій сумі. Помилку виявив самостійно через три місяці. Чи можна відрахувати із заробітної плати працівника кошти, які бухгалтер зайво виплатив унаслідок допущеної помилки через три місяці без згоди працівника?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Відрахувати помилково нараховані суми із заробітної плати працівника можна тільки у випадках, передбачених законодавством.

За наказом керівника установи можна відраховувати із заробітної плати працівників кошти, щоб покрити їхню заборгованість установі, де вони працюють, зокрема щоб повернути суми, зайво виплачені внаслідок лічильних помилок (ст. 127 КЗпП).

До лічильних помилок належать похибки в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період тощо.

Якщо у керівника установи є право відрахувати із заробітної плати працівника кошти, щоб повернути суму, зайво виплачену внаслідок лічильних помилок, він може видати наказ відрахувати її не пізніше одного місяця з дня закінчення строку з того дня, коли виплатили неправильно обчислену суму. Щоб відрахувати таку суму, згода працівника не потрібна.

Зауважимо, що заперечення працівника не можуть перешкоджати відрахуванню.

Утім, якщо такий строк ви пропустили, керівник установи не зможе видати наказ і стягнути суму заборгованості працівника перед установою взагалі. Також керівник у такій ситуації позбавлений права звернутися з позовом до суду.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206826

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82166