Чи нараховувати доплати і надбавки під час простою

705

Запитання

Керівник установи запровадив в установі простій. Чи має право бухгалтер під час розрахунку заробітної плати в період простою нараховувати працівникам доплати і надбавки, які передбачає колективний договір?

Відповідь

Керівники під час карантину змушені вносити зміни у порядок роботи установ. Більшість надає працівникам відпустки, запроваджує віддалену роботу або встановлює режим простою.

Визначення простою надає стаття 34 КЗпП: простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, невідворотною силою або іншими обставинами. Карантин — це форс-мажорні обставини.

Простій в установі під час карантину гарантує:

  • що працівник продовжує перебувати в трудових відносинах з установою;
  • відповідно до частини 1 статті 113 КЗпП працівнику оплачують час простою з розрахунку не нижче ніж 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Під час простою не нараховуйте доплати і надбавки, які передбачає колективний договір, оскільки працівники під час простою не виконують установлену їм норму праці (лист Мінсоцполітики від 19.09.2013 № 805/13/155-13). Однак зберігайте виплати, які є обов’язковими та безпосередньо прив’язані до окладу, наприклад, доплати за ступінь, стаж, звання тощо.

Доплату до мінімальної зарплати під час простою не нараховуйте, але мінімальний посадовий оклад (тарифну ставку) визначайте у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (ч. 6. ст. 96 КЗпП та ч. 6 ст. 6 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71725

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193