Не дотримали норми про поділ щорічної відпустки: чим загрожує

687

Запитання

На підприємстві систематично порушують норму про те, що безперервна частина щорічної відпустки має становити щонайменше 14 календарних днів. Які штрафи загрожують підприємству і директорові?

Відповідь

Є дві умови поділу щорічної відпустки на частини:

  • про поділ просить працівник;
  • основна безперервна частина відпустки має становити щонайменше 14 календарних днів.

Підстави — частина 1 статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), частина 6 статті 79 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Якщо роботодавець на прохання працівника погодився поділити відпустку, він має дотримати вимоги про 14 календарних днів.

Коли є ризик втратити робочий час, роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як бажає працівник, і запропонувати свої умови або не ділити відпустку взагалі (лист Мінсоцполітики від 05.07.2013 № 290/13/116-13).

Поділ відпустки з ініціативи роботодавця чи поділ без дотримання тривалості безперервної частини є порушенням законодавства про працю. Відповідальність нестимуть і підприємство, і його керівник. Підприємство — у розмірі мінзарплати (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Керівника оштрафують на 510-1700 грн (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86451

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9950