Не дотримали норми про поділ щорічної відпустки: чим загрожує

1021

Запитання

На підприємстві систематично порушують норму про те, що безперервна частина щорічної відпустки має становити щонайменше 14 календарних днів. Які штрафи загрожують підприємству і директорові?

Відповідь

Є дві умови поділу щорічної відпустки на частини:

  • про поділ просить працівник;
  • основна безперервна частина відпустки має становити щонайменше 14 календарних днів.

Підстави — частина 1 статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), частина 6 статті 79 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Якщо роботодавець на прохання працівника погодився поділити відпустку, він має дотримати вимоги про 14 календарних днів.

Коли є ризик втратити робочий час, роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як бажає працівник, і запропонувати свої умови або не ділити відпустку взагалі (лист Мінсоцполітики від 05.07.2013 № 290/13/116-13).

Поділ відпустки з ініціативи роботодавця чи поділ без дотримання тривалості безперервної частини є порушенням законодавства про працю. Відповідальність нестимуть і підприємство, і його керівник. Підприємство — у розмірі мінзарплати (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Керівника оштрафують на 510-1700 грн (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398