Працівника-сумісника викликають на навчання: яку відпустку надати
Запитання
Працівник підприємства за основним місцем роботи здобуває освіту у виші. Окрім того, працює за сумісництвом на іншому підприємстві. Із 20 листопада працівникові за основним місцем роботи надали додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням. Яку відпустку надати працівнику на роботі за сумісництвом — щорічну чи навчальну?
Відповідь
Працівники мають право на додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти й аспірантурі відповідно до статті 216 Кодексу законів про працю України (КЗпП) і статті 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).
Так, працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вишах із вечірньою та заочною формами навчання, надають додаткові оплачувані відпустки (ч. 1 ст. 216 КЗпП). На час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням працівникам за основним місцем роботи зберігають середню заробітну плату (ст. 217 КЗпП).
Для працівників, які уклали трудовий договір за сумісництвом, оплати додаткових відпусток у зв’язку з навчанням не передбачено.
Тому на період додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням, яку надають за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом потрібно надавати відпустку без збереження заробітної плати (п. 14 ст. 25 Закону про відпустки). Таку відпустку обов’язково надають працівникові-суміснику на строк до закінчення відпустки за основним місцем роботи.
Коли піти у відпустку, щоб одержати більше грошей? На допомогу — корисна табличка