Працівника-сумісника викликають на навчання: яку відпустку надати

955

Запитання

Працівник підприємства за основним місцем роботи здобуває освіту у виші. Окрім того, працює за сумісництвом на іншому підприємстві. Із 20 листопада працівникові за основним місцем роботи надали додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням. Яку відпустку надати працівнику на роботі за сумісництвом — щорічну чи навчальну?

Відповідь

Працівники мають право на додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти й аспірантурі відповідно до статті 216 Кодексу законів про працю України (КЗпП) і статті 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Так, працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вишах із вечірньою та заочною формами навчання, надають додаткові оплачувані відпустки (ч. 1 ст. 216 КЗпП). На час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням працівникам за основним місцем роботи зберігають середню заробітну плату (ст. 217 КЗпП).

Для працівників, які уклали трудовий договір за сумісництвом, оплати додаткових відпусток у зв’язку з навчанням не передбачено.

Тому на період додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням, яку надають за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом потрібно надавати відпустку без збереження заробітної плати (п. 14 ст. 25 Закону про відпустки). Таку відпустку обов’язково надають працівникові-суміснику на строк до закінчення відпустки за основним місцем роботи.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14164

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9839

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978