Працівника-сумісника викликають на навчання: яку відпустку надати

597

Запитання

Працівник підприємства за основним місцем роботи здобуває освіту у виші. Окрім того, працює за сумісництвом на іншому підприємстві. Із 20 листопада працівникові за основним місцем роботи надали додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням. Яку відпустку надати працівнику на роботі за сумісництвом — щорічну чи навчальну?

Відповідь

Працівники мають право на додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти й аспірантурі відповідно до статті 216 Кодексу законів про працю України (КЗпП) і статті 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Так, працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вишах із вечірньою та заочною формами навчання, надають додаткові оплачувані відпустки (ч. 1 ст. 216 КЗпП). На час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням працівникам за основним місцем роботи зберігають середню заробітну плату (ст. 217 КЗпП).

Для працівників, які уклали трудовий договір за сумісництвом, оплати додаткових відпусток у зв’язку з навчанням не передбачено.

Тому на період додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням, яку надають за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом потрібно надавати відпустку без збереження заробітної плати (п. 14 ст. 25 Закону про відпустки). Таку відпустку обов’язково надають працівникові-суміснику на строк до закінчення відпустки за основним місцем роботи.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86349

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9667