Як розрахувати вихідну допомогу під час скорочення

277

Запитання

Працівника установи скорочують з 10 серпня 2020 року. У червні та липні 2020-го він перебував у відпустці. Як бухгалтеру розрахувати вихідну допомогу при скороченні?

Відповідь

Коли працівника скорочують, трудове законодавство передбачає цілу низку гарантій і компенсацій. Наприклад, коли керівник установи розриває трудовий договір з працівником у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням штату працівників (п. 1 ст. 40 КЗпП), він зобов’язаний виплатити такому працівникові вихідну допомогу в розмірі не меншому, ніж середній місячний заробіток.

Щоб розрахувати розмір вихідної допомоги, бухгалтер має керуватися абзацами 3 і 4 пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100). У ньому зазначено, що у всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати (розуміємо, що крім відпускних, є ще компенсація за невикористану відпустку) середньомісячну заробітну плату обчислюють на основі виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Працівникам, які пропрацювали в установі менше двох календарних місяців, середню заробітну плату обчислюють виходячи з виплат за фактично відпрацьований час. А якщо протягом останніх двох календарних місяців співробітник не працював, середню заробітну плату обчислюють на основі виплат за попередні два місяці роботи.

Якщо і протягом цих місяців жодного робочого дня не відпрацьовано, середню заробітну плату бухгалтер має обчислити відповідно до пункту 4 Порядку № 100 — з окладу або тарифної ставки.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81455

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2172

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264614