Відпустка без збереження зарплати: чи подовжувати на святковий день

390

Запитання

Працівникові надали відпустку без збереження заробітної плати на 15 календарних днів за сімейними обставинами. Чи потрібно враховувати у тривалість такої відпустки святковий день, який припадає на цей період?

Відповідь

Так, потрібно. І ось чому.

Керівник підприємства може надати працівникові за його бажанням відпустку без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин не більше ніж на 15 календарних днів на рік (ст. 84 Кодексу законів про працю України; КЗпП; ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Утім, на відпустку без збереження заробітної плати не поширюється правило статті 78-1 КЗпП. Ця стаття передбачає, що до тривалості щорічних відпусток не враховують святкові та неробочі дні.

Оскільки відпустка без збереження заробітної плати не належить до щорічних оплачуваних відпусток, у тривалість відпустки без збереження заробітної плати входять святкові та неробочі дні.

У нашій ситуації керівник підприємства надав відпустку без збереження заробітної плати на максимально допустимий строк — 15 календарних днів. Якщо керівник подовжить відпустку ще на один святковий день — порушить трудове законодавство.

Відпустка без збереження зарплати: чи подовжувати на святковий день
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Перевірте, чи правильно ви оплачуєте працівникам роботу у святкові і вихідні дні

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14321

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9906

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13041