Відпустка без збереження зарплати: чи подовжувати на святковий день

260

Запитання

Працівникові надали відпустку без збереження заробітної плати на 15 календарних днів за сімейними обставинами. Чи потрібно враховувати у тривалість такої відпустки святковий день, який припадає на цей період?

Відповідь

Так, потрібно. І ось чому.

Керівник підприємства може надати працівникові за його бажанням відпустку без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин не більше ніж на 15 календарних днів на рік (ст. 84 Кодексу законів про працю України; КЗпП; ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Утім, на відпустку без збереження заробітної плати не поширюється правило статті 78-1 КЗпП. Ця стаття передбачає, що до тривалості щорічних відпусток не враховують святкові та неробочі дні.

Оскільки відпустка без збереження заробітної плати не належить до щорічних оплачуваних відпусток, у тривалість відпустки без збереження заробітної плати входять святкові та неробочі дні.

У нашій ситуації керівник підприємства надав відпустку без збереження заробітної плати на максимально допустимий строк — 15 календарних днів. Якщо керівник подовжить відпустку ще на один святковий день — порушить трудове законодавство.

Відпустка без збереження зарплати: чи подовжувати на святковий день
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Перевірте, чи правильно ви оплачуєте працівникам роботу у святкові і вихідні дні

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86596

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10105