Працівника скорочують. Чи можна запропонувати йому неповний робочий день

437

Запитання

На підприємстві скорочують посаду одного з працівників на підставі частини першої статті 40 КЗпП. Чи може керівник запропонувати такому працівникові посаду з неповним робочим днем?

Відповідь

Заберіть свою знижку на Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби

Керівник може із власної ініціативи розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його дії, лише якщо змінюється організація виробництва і праці, в т. ч. коли підприємство збанкрутувало або його ліквідують, реорганізують, перепрофілюють, скорочують чисельність або штат працівників (п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України, КЗпП).

Звільнити працівника з перелічених підстав можна, якщо немає можливості перевести його (за його згоди) на іншу роботу.

Порядок вивільнення працівників передбачає стаття 49-2 КЗпП. Працівника обов’язково мають персонально попередити про наступне вивільнення не пізніше ніж за два місяці.

Одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці керівник підприємства має запропонувати працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві. За відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також якщо працівник відмовився від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, він може на свій розсуд звертатися по допомогу до державної служби зайнятості або працевлаштовуватися самостійно.

Якщо підприємство має вакансію з неповним робочим днем, скажімо, на 0,5 ставки, яку не скорочують, керівник може запропонувати цю вакансію працівникові, посаду якого скорочують.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86660

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10163