Працівники проходять медогляд: чи оплачувати їх відсутність

265

Запитання

Працівники установи періодично проходять медичні огляди. Чи має бухгалтер оплачувати час, коли працівники проходять обстеження в медичному закладі?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

Гарантії для працівників, які проходять обстеження в медичному закладі, передбачає стаття 123 КЗпП. За працівниками, які зобов’язані проходити таке обстеження, керівник установи зобов’язаний зберігати середній заробіток.

Власник або уповноважений ним орган за свої кошти має організувати такі медичні огляди:

  • попередній — у разі прийому на роботу;
  • періодичний — протягом трудової діяльності — для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі;
  • щорічний обов’язковий медичний огляд осіб віком до 21 року (ст. 169 КЗпП).

Порядок, терміни та перелік професій працівників, що проходять медичний огляд (далі — Порядок), встановлює центральний орган виконавчої влади, який формує державну політику у сфері охорони здоров’я. Цей Порядок він погоджує із центральним органом виконавчої влади, який формує державну політику у сфері охорони праці.

Зауважимо, що осіб, молодших вісімнадцяти років, приймають на роботу лише після попереднього медичного огляду (ст. 191 КЗпП). У подальшому, до досягнення ними 21 року, така категорія осіб щороку підлягає обов’язковому медичному огляду.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86875

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418