Дистанційна робота: чи є підстави нараховувати зарплату у меншому розмірі?

630
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Керівник установи у січні наказом запровадив дистанційну роботу. Чи зобов’язані працівники, що працюють дистанційно, дотримуватися певного графіка роботи? Чи може керівник працівникам, які працюють дистанційно, виплачувати заробітну плату у меншому розмірі?

Відповідь

Дистанційна робота — це така форма організації праці, коли працівник виконує роботу за місцем свого проживання чи в іншому місці за власним вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця.

СКАЧАТИ Зразок наказу про дистанційну работу у період карантину

Під час дистанційної роботи працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не передбачає трудовий договір (ст. 60 КЗпП). Загальна тривалість робочого часу за дистанційної роботи не може перевищувати норм, передбачених статтями 50 і 51 КЗпП.

Це означає, що працівник може самостійно визначати, в які години йому зручніше працювати, якщо інші умови не передбачає наказ про дистанційну роботу. Утім це не означає, що працівник, який працює вдома, може не відпрацьовувати встановлену норму робочого часу.

Також керівник установи може запровадити й гнучкий режим робочого часу, який передбачає:

  • фіксований час, протягом якого працівник обов’язково повинен бути присутнім на робочому місці та виконувати свої посадові обов’язки, при цьому можна передбачати поділ робочого дня на частини;
  • змінний час, протягом якого працівник на власний розсуд визначає періоди роботи в межах встановленої норми тривалості робочого часу;
  • час перерви для відпочинку і харчування.


Такий режим роботи не лише на період дистанційної роботи, але й в інших випадках дозволить працівнику самостійно планувати свій робочий час.

Що стосується розміру заробітної плати, за час, коли працівник працює дистанційно, керівник установи має пам’ятати, що дистанційна робота передбачає оплату праці в повному обсязі та в строки, визначені трудовим договором (ст. 60 КЗпП). Якщо, звичайно, працівник і керівник установи письмово не домовилися про інше.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398