Як перевести сумісника на основне місце роботи

17017
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

В установі працює сумісник на 0,5 ставки. У січні він звільнився з основного місця роботи і бажає працювати в установі на повну ставку. Як правильно оформити таке переведення?

Відповідь

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці, тобто укладати трудові договори на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях (ч. 2 ст. 21 КЗпП) Така норма дозволяє працівникам укладати, окрім трудового договору за основним місцем роботи, трудові договори на роботу за сумісництвом.

СКАЧАТИ готовий розрахунок норми тривалості рабочого часу на 2021 рік

Оформити на основне місце працівника, який працював в установі за сумісництвом, можна двома способами:

  • перевести працівника, тобто внести зміни до трудового договору;
  • звільнити працівника за сумісництвом і прийняти за основним місцем роботи.

Якщо надасте перевагу першому способу, трудові відносини з працівником не припиняйте, змінюйте лише умови працевлаштування. Для цього працівник має написати заяву, щоб переоформити трудові відносини із сумісництва на основне місце роботи, а керівник установи має видати відповідний наказ (розпорядження).

А якщо другому, то із сумісником розривайте трудовий договір і відразу укладайте новий трудовий договір за основним місцем роботи.

Керівник установи може обрати будь-який спосіб, утім Мінсоцполітики віддає перевагу другому варіанту. Вони вважають, що працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором. Тож перед тим як приймати рішення, зверніть увагу на роз’яснення від 22.06.2012 № 93/06/187-12, від 14.06.2016 № 121/06/187-16, від 18.10.2017 № 446/0/22-17/134.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58862

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128573

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
7994

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86615

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138074