Як перевести сумісника на основне місце роботи

16790
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

В установі працює сумісник на 0,5 ставки. У січні він звільнився з основного місця роботи і бажає працювати в установі на повну ставку. Як правильно оформити таке переведення?

Відповідь

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці, тобто укладати трудові договори на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях (ч. 2 ст. 21 КЗпП) Така норма дозволяє працівникам укладати, окрім трудового договору за основним місцем роботи, трудові договори на роботу за сумісництвом.

СКАЧАТИ готовий розрахунок норми тривалості рабочого часу на 2021 рік

Оформити на основне місце працівника, який працював в установі за сумісництвом, можна двома способами:

  • перевести працівника, тобто внести зміни до трудового договору;
  • звільнити працівника за сумісництвом і прийняти за основним місцем роботи.

Якщо надасте перевагу першому способу, трудові відносини з працівником не припиняйте, змінюйте лише умови працевлаштування. Для цього працівник має написати заяву, щоб переоформити трудові відносини із сумісництва на основне місце роботи, а керівник установи має видати відповідний наказ (розпорядження).

А якщо другому, то із сумісником розривайте трудовий договір і відразу укладайте новий трудовий договір за основним місцем роботи.

Керівник установи може обрати будь-який спосіб, утім Мінсоцполітики віддає перевагу другому варіанту. Вони вважають, що працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором. Тож перед тим як приймати рішення, зверніть увагу на роз’яснення від 22.06.2012 № 93/06/187-12, від 14.06.2016 № 121/06/187-16, від 18.10.2017 № 446/0/22-17/134.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27361

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28962

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354