Як перевести сумісника на основне місце роботи

14049
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установі працює сумісник на 0,5 ставки. У січні він звільнився з основного місця роботи і бажає працювати в установі на повну ставку. Як правильно оформити таке переведення?

Відповідь

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці, тобто укладати трудові договори на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях (ч. 2 ст. 21 КЗпП) Така норма дозволяє працівникам укладати, окрім трудового договору за основним місцем роботи, трудові договори на роботу за сумісництвом.

СКАЧАТИ готовий розрахунок норми тривалості рабочого часу на 2021 рік

Оформити на основне місце працівника, який працював в установі за сумісництвом, можна двома способами:

  • перевести працівника, тобто внести зміни до трудового договору;
  • звільнити працівника за сумісництвом і прийняти за основним місцем роботи.

Якщо надасте перевагу першому способу, трудові відносини з працівником не припиняйте, змінюйте лише умови працевлаштування. Для цього працівник має написати заяву, щоб переоформити трудові відносини із сумісництва на основне місце роботи, а керівник установи має видати відповідний наказ (розпорядження).

А якщо другому, то із сумісником розривайте трудовий договір і відразу укладайте новий трудовий договір за основним місцем роботи.

Керівник установи може обрати будь-який спосіб, утім Мінсоцполітики віддає перевагу другому варіанту. Вони вважають, що працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором. Тож перед тим як приймати рішення, зверніть увагу на роз’яснення від 22.06.2012 № 93/06/187-12, від 14.06.2016 № 121/06/187-16, від 18.10.2017 № 446/0/22-17/134.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14181

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60480