Робота прибиральниць під час канікул

894

Запитання

У навчальному закладі працюють прибиральниці. До яких робіт можна їх залучати під час канікул та підготовки школи до нового навчального року? Яка має бути норма тривалості їхнього робочого часу на таких роботах?

Відповідь

Умови та розміри оплати праці працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ визначає Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.93 № 102 (далі — Інструкція № 102). Для прибиральниць приміщень, пункт 64 Інструкції 102 не передбачає скороченої тривалості робочого дня. Тобто тривалість робочого дня для прибиральниць становить сім годин за шестиденного робочого тижня або вісім годин за п’ятиденного робочого тижня, що становить 40 годин на тиждень. Скорочувати тривалість робочого часу в канікулярний період законодавство не передбачає.

Права і обов’язки допоміжного персоналу шкіл регулюють правила внутрішнього розпорядку навчального закладу. Тож визначати роботи, на які можна задіяти в канікулярний час прибиральниць приміщень, має безпосередньо адміністрація школи, про що треба видати відповідний наказ.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14323

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9906

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13042