Як заокруглювати кількість днів відпустки

1130

Запитання

Як правильно заокруглити кількість днів відпустки, щоб розрахувати компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку?

Відповідь

Заокругліть результат до цілого числа.

Законодавство не унормовує, як це зробити.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Відпустки надають у календарних днях (ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). У разі звільнення працівника йому виплачують грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи (ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки).

Мінсоцполітики рекомендує застосовувати правило математичного округлення: якщо після коми — 5 і більше, результат заокруглюють у більший бік. Якщо менше — цифри після коми відкидають (лист від 27.03.2013 № 321/13/84-13, лист від 28.10.2016 № 616/13/116-16).

Приклад 1: під час розрахунку компенсації за невикористану щорічну основну відпустку вийшло 1,49 к. д. Оскільки після коми цифра 4, її та наступні цифри відкидаємо, результат заокруглюємо до 1 к. д.

Приклад 2: під час розрахунку компенсації за невикористану щорічну основну відпустку вийшло 0,5 к. д. Це число заокруглюємо до більшого цілого числа, тобто до 1 к. д.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
324361

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
80521

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
49798